
Юридична компанія «ПІК»
Проблеми з кредитами що робити

Частина українців не в змозі виплачувати раніше взяті кредити і перебувають в розгубленості: значні суми грошей вже витрачено, а на горизонті можливість втратити не тільки їх, але і всього наявного майна. Можливий навіть варіант, коли позичальник залишився без нічого і з боргами. З’ясуємо, як бути якщо виникли проблеми з кредитами, що робити з боргом, який нічим оплатити.
Варіанти дій в ситуації, коли коштів немає
Якщо ви взяли кредит і не розрахували своїх сил і тепер не можете платити, самий програшний варіант дій – ніяких дій не робити. Борг нікуди не дінеться. Проблеми з кредитом, можуть закінчиться тим, що позичальника чекає арешт і розпродаж майна. Якщо коштів, виручених від розпродажу, на покриття боргу не вистачить, позичальник залишиться без нічого і з боргом.
На побутовому рівні ходить маса чуток про якісь можливості не платити по кредиту законно. Ці чутки нічим не підкріплені, і правильну відповідь на питання, як не платити і нічого не втратити – ніяк. Немає таких методів.
Однак варіанти виходу з цієї складної фінансової ситуації з прийнятними втратами існують. У будь-якому випадку, позичальник не повинен ховатися від кредитора, навпаки, проведення переговорів з ним може привести до взаємно прийнятного результату.
Існують наступні варіанти вирішення проблеми з виплатою кредиту, коли коштів не вистачає:
- Вивчення всієї документації пов’язаної з отриманням кредиту. Іноді співробітники МФО припускаються помилок, які можуть призвести до визнання кредитного договору юридично нікчемним. Шанси на це не високі, але спробувати варто.
- Реструктуризація кредиту. Якщо позичальник не в змозі своєчасно вносити в повному обсягі платежі, але не позбувся повністю доходів, є шанс, що МФО погодиться знизити щомісячні платежі.
- Рефінансування. Взяття кредиту на покриття існуючого в банку на більш вигідних умовах.
- Банкрутство. Проходячи процедуру банкрутства, позичальник позбавляється всього майна, але всі борги з нього списуються. Закон про Банкрутство фізичних осіб прийнятий, але поки не діє.
- Викуп свого кредиту. Такий варіант вирішення проблеми дозволяє істотно заощадити, але вимагає наявності значних грошових коштів. Крім того, в схему повинен обов’язково бути включений посередник. Викуп кредиту самим боржником або його поручителями заборонений.
Як домогтися, щоб один з варіантів вирішення проблеми боргу спрацював
Зверніться за допомогою до юридичної компанії, проблемні кредити і робота з ними, частина щоденної рутини юристів. Співробітники фірми, вивчивши вашу проблему, порадять як її вирішити. За необхідності вони візьмуть на себе переговори з кредитором або роль посередника при викупі кредиту.