
Юридична компанія «ПІК»
ЯК ЗАКОННО НЕ ПЛАТИТИ МІКРОЗАЙМ

В інтернеті на різних майданчиках обговорюється тема про те, як законно не платити мікропозику в Україні. Автори статей пропонують різні варіанти вирішення цієї проблеми. Однак вирішити цю справу без проблем не вийде. Можливість реалізації кожного варіанту залежить від обставин конкретної кредитної справи і наявності юридичної допомоги антиколекторів. З’ясуємо, чи можливо списання боргів по кредитах на законних підставах.
Підхід законодавства до виплати боргів
Українські закони стоять на сторожі інтересів усіх громадян країни, як позичальників, так і кредиторів. Не платити кредит можна. Борг повинен бути повернутий, за борговими зобов’язаннями позичальник відповідає всім своїм майном, а не тільки тим, що передано в заставу. В результаті, після суду, конфіскації і розпродажу всього майна, позичальник може залишитися винен банку.
Теоретично, списання боргів, якщо вони є безнадійними, можливо. Однак досягти такого результату майже нереально. Більш того, якщо банк раптом вирішить списати вам борг, увійшовши в ваше скрутне становище, держава вважатиме ці гроші вашим доходом, з якого доведеться сплатити податок.
Списання кредиту за строком давності, якщо судове рішення вже винесено і виконавче провадження порушено, неможливо. Інша річ, якщо МФО прострочив термін звернення до суду про примусове стягнення боргу. Тоді, за цим формальному обставині, законно не платити мікропозик в Україні дійсно можливо.
Що робити позичальникам, що зазнають фінансових труднощів
Якщо ви не можете платити по кредиту, не можна просто ховатися від кредитора і чекати, що проблема вирішиться сама. За рахунок штрафів і пені борг буде зростати, а становище позичальника тільки погіршуватися.
Зверніться по допомогу до антиколекторів – юридичним компаніям, зосередившим увагу на захисті прав боржників. Юристи вивчають вашу конкретну справу, запропонують варіанти вирішення проблеми, при вашій згоді, самі реалізують ці варіанти. Способи вирішити проблему боргу є:
- Якщо кредитний договір містить помилки, що порушують закон, а таке буває, юристи їх знайдуть і договір протестують. При грубих помилках, є шанс навіть повністю списати борг.
- Є можливість викупити свій кредит у банку і погасити його за частину номінальної вартості. Для цього необхідний посередник – юридична особа, яка має ліцензію на факторинг. Кращі антиколекторські компанії спеціально створюють такі юридичні особи та використовують їх в інтересах клієнтів.
- Можна, майже нескінченно, затягувати прийняття судом рішення про примусове стягнення боргу. До винесення такого рішення боржник може розпоряджатися майном і шукати гроші.
Є ще цілий ряд способів, що дозволяють вирішити проблему прострочених кредитів. Зверніться до антиколекторів і дізнайтеся, який з них краще використовувати в вашому конкретному випадку.