
Юридична компанія «ПІК»
Пишемо заяву на колекторів в поліцію

Почнемо з переліку правопорушень, які можуть бути допущені колекторами в Україні, посилаючись на статті кримінального кодексу. Як правильно підготувати заяву в поліцію, щоб її не тільки зареєстрували, але і змогли розслідувати, а найголовніше, притягнути до відповідальності осіб, які вчинили правопорушення.
Правопорушення можуть бути допущені колектором:
- Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя
- Стаття 189. Вимагання
- Стаття 190. Шахрайство
- Стаття 120. Доведення до самогубства
- Стаття 129. Погроза вбивством
- Стаття 162. Порушення недоторканності житла
- Стаття 355. Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань
- Стаття 192. Заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою.
Ось перелік статей УКУ, за якими національна поліція може відкрити провадження і залучити колекторів до відповідальності. Але диявол, як кажуть, криється в деталях! Більшість адвокатів і юристів допускають дуже велику помилку, з-за якої більшість таких виробництв закривається і відповідальність не настає. Вони в заявах відповідачем вказують конкретне МФО, юридичну особу від імені якої представлялися колектора! Це в корені неправильно, поліція, направляючи запит МФО, отримує відповідь, що співробітники з такими номерами телефонів, іменами в компанії не працюють і не працювали, не мають довіреності на представлення інтересів та особисті дані боржника нікому не передавалися.
Все! На цьому слідство закінчилося. Є офіційна відповідь від компанії, вони ні в чому не винні!
Справу закрито. Відповідач, тобто МФО, не здійснював протиправних дій!
Які докази ви збираєте перш, ніж йдете з заявою в поліцію.
Перше. Це звичайно запис телефонних розмов на диктофон. При цьому потрібно записувати не тільки саму розмову, але і з якого номера був здійснений дзвінок і час дзвінка в блокнот або записну книжку. Якщо номер не визначений, так і пишемо, дзвінок з невизначеного номера.
Друге. Зберігайте у себе переписку в месенджерах, з погрозами, фейковими судовими рішеннями, повістки в суд і поліцію.
Третє. Якщо до вас вирішили навідатися особисто, знімаємо на телефон все, що відбувається, навіть якщо вам погрожують, відео буде доказом загроз.
Четверте. Збирайте свідчення у всіх, кому дзвонили і передавали інформацію про ваш борг, погрожували та інше. Вони пишуться у вільній формі, з описом обставин: дати і часу дзвінка, номера телефону абонента і приймаючого дзвінок, і самої суті розмови, навіть якщо ніхто не грубіянив, сам дзвінок є правопорушенням.
Як написати заяву в поліцію
Якщо ви напишете в пошуку: заява на колекторів в поліцію зразок, інтернет видасть вам мільйон результатів. Зрозуміти, який з них правильний, для людини, далекої від юриспруденції, вкрай складно, тому відразу скажемо, що краще звернутися до адвоката або юриста. Наша компанія може допомогти вам як зібрати і оформити докази, так і правильно скласти заяву на колекторів в поліцію. Звісно результат в кінцевому рахунку буде залежати від самої поліції, але навіть наявність зареєстрованої в ЕДРДР заяви вже може мати ефект ” холодного душу ” на колекторів. Збирайте докази і пишіть заяву в поліцію, захищайте свої права.
Ірина
10.07.2020 в 11:47Доброго дня. Мій номер телефону невідома мені людина вказала в кредитній компаниї. На мій номер телефону надходять погрози. На данний момент надходять погрози моєму життю та здоровью.. Підскажіть будьласка як діяти в такій ситуації?
admin
10.07.2020 в 12:21Доброго дня. Для початку потрібно зателефонувати на гарячу лінію компанії з якої вам телефонують колектори.Якщо не допоможе, потрібно писати заяву в поліцію.