
Юридична компанія «ПІК»
Як позбутися від боргів в МФО

Пошуковий запит: «як позбутися від мікропозик Україна» з’являється в мережі інтернет все частіше. Причина в тому, що позичальники часто не в змозі платити борги і вони збільшуються. З’ясуємо, як позбутися від мікропозик в Україні законними способами.
Відразу скажемо, що просто не платити не вийде. На прострочені борги будуть нараховуватися відсотки, штрафи і пені. Іноді ці нарахування можуть в кілька разів перевищувати суму самої позики. В кінцевому підсумку кредитор звертається до суду і вимагає стягнути борг примусово. Без юридичного захисту позичальник суд завжди програє. Після цього виконавча служба заарештує все його майно, а згодом починає його розпродавати, до тих пір, поки вимоги кредитора не будуть задоволені. Майно розпродається за цінами нижче ринкових. З урахуванням штрафних санкцій, цілком реально зайняти на ноутбук, а позбутися автомобіля.
Тим, хто обмірковує питання про те, як позбутися від мікропозик в Україні потрібно чітко зрозуміти, що самостійно це питання можна вирішити єдиним способом – знайти гроші і виконати обов’язок. Іншим потрібна юридична допомога. Іноді має сенс самому подати до суду на МФО. Мікрофінансові організації часто включають у договір кредитування пункти, які порушують законодавство України. Якщо юристи знайдуть такі порушення, з’являється реальний шанс зменшити суму боргу через суд. І звичайно, потрібно цим шансом скористатися.
Часто МФО не займаються збором проблемної заборгованості самі. Вони продають борги колекторам. Заборгованість продається зі знижкою, і, теоретично, можливий викуп кредиту у колекторів, коли змінився кредитор за частину суми боргу, але колектори неохоче йдуть на такі угоди, вважаючи за краще отримати все. Юридичні ж компанії, що захищають позичальників, спеціально набувають ліцензії на факторинг, без яких викуповувати і погашати борги не можна. Це дозволяє їм діяти в інтересах клієнта, викуповуючи його борги і погашаючи їх на заздалегідь узгоджених умовах.