
Юридична компанія «ПІК»
Способи позбавлення від боргів за кредитом

Питання про те, як позбутися від кредиту, турбує громадян України. Людям властиво помилятися в розрахунках і орієнтуватися на те, що доходи будуть рости. На жаль, так трапляється не завжди. Можна втратити роботу, захворіти. Відбувається ще маса подій, які здатні привести до того, що платити стає нічим. Частина позичальників, прагнуть забути про борг, вважаючи, що проблема вирішиться сама. Цього не відбувається, а забути не дозволяють колектори і судові виконавці. З’ясуємо, як позбутися від кредитів і боргів.
Методи погашення кредиту
Поки позика офіційно не погашена, на неї триває нарахування штрафів, пені та відсотків на тіло кредиту. Розмір заборгованості постійно збільшується. Кредитори прощати борги не мають наміру і вдаються до методів примусу до розрахунку за законом або до колекторських методів, які за законну межу іноді переступають.
Боржник відповідає за кредитами всім своїм майном. Є можливість, втративши все, залишитися належним. Потрібно думати про те, як позбутися від кредитних боргів.
Стандартний варіант повернення кредиту передбачає своєчасні платежі і погашення боргу до призначеної дати. Виходить це далеко не у всіх позичальників. Доводиться думати про те, як позбутися від кредитів, якщо нема чим платити. Відразу скажемо, що варіант взяття нової позики, який платити наперед неможливо, розглядати не варто. Це шлях до того, щоб остаточно заплутатися в боргах і розоритися. Колектори часто пропонують діяти саме так. Потрібно їм відмовити і звернутися за допомогою до юристів.
Адвокати по боргах, перш ніж відповісти на питання, як позбутися від кредитів, вивчать всі обставини і запропонують один з наступних варіантів, або їх комплекс:
- Зменшення суми боргу до прийнятних розмірів. Вимоги кредитних договорів, особливо в МФО, часто порушують законодавство. Частину штрафів і пеней можна списати, якщо кредитор подав до суду. Ще один варіант – викуп боргу у кредитора, більшість МФО на це не йдуть, але у колекторів це можливо.
- Пошук додаткових коштів на оплату заборгованості. Позичальник часто міг би розрахуватися за кредитом, продавши частину власності. Але арешт майна заважає цьому. Адвокати допоможуть зняти арешти або провести переговори з кредитором і домогтися його згоди на рішення проблеми цим способом.
- Банкрутство. Банкрутство фізичних осіб, порівняно нова, для України процедура. На жаль, здебільшого боржників МФО вона не підходить, процедура банкрутства досить витратна, тільки спочатку потрібно буде заплатити близько 40 000 гривень.
Реструктуризація та рефінансування кредиту можливо теж може бути застосована.
Куди звернутися за допомогою
Юридична компанія ПІК 10 років захищає права проблемних позичальників і відмінно знає, як позбутися від кредиту. Зв’яжіться з юристами ПІК, і вони запропонують варіант виходу з проблемної ситуації.