
Юридична компанія «ПІК»
Як позбутися від кредитів і боргів

Коли борги великі, а доходи різко зменшилися, позичальник впадає в своєрідний ступор. Всі його думки зосереджені навколо питання про те, як позбавитися від кредитів. У цей період боржники роблять помилку і прагнуть ухилитися від спілкування з кредиторами. Така поведінка тільки погіршує становище позичальника. Звичайно, спілкуватися з кредиторами неприємно, але це єдиний спосіб знайти взаємоприйнятний варіант вирішення проблеми. Такі варіанти є, дізнаємося про них.
Законні варіанти позбавлення від кредитної заборгованості
Зазвичай про те, як позбавитися від кредитів, позичальники починають замислюватися із запізненням. Коли платежі прострочені на три і більше місяці, на позику нараховуються штрафи і пені, борг стрімко зростає. Проблема виникає тоді, коли доходи позичальника падають. Люди втрачають роботу, бізнес не приносить доходу, є ще кілька причин, за якими платежі стають неможливими. Існує два класичних варіант вирішення цієї проблеми:
Реструктуризація боргу. В цьому випадку позичальник і кредитор укладають нову угоду. Термін дії кредиту подовжується. У результаті щомісячні платежі зменшуються і позичальник знову здатний їх вносити.
Рефінансування. На покриття існуючого кредиту, на більш вигідних умовах, береться кредит в іншому банку. Діючий кредит погашається і виплачується новий.
На жаль, зараз класичні варіанти вирішення боргової проблеми майже перестали працювати. Банки посилюють тиск на неспроможних позичальників. В результаті, ті часто залишаються без майна і з залишками кредитних боргів.
Є й інші варіанти вирішення питання про те, як позбавитися від кредитів, але вони не універсальні. Кожна кредитна справа має свої особливості. Питання про те, які способи позбавлення від боргу застосувати, потрібно адресувати фахівцям.
Допомога юридичних компаній в позбавленні від боргів
В залежності від конкретної ситуації, юристи можуть запропонувати такі варіанти розв’язання проблеми:
- Опротестування договору кредитування. У договорах часто допускають помилки, якщо вони є, це дозволяє визнати договір юридично нікчемним повністю чи в окремих його частинах.
- Затягування вилучення майна. Юридичними вивертами процес вилучення можна розтягнути на роки. З одного боку це дозволяє користуватися майном, з іншого — в кінці 2019 року має почати працювати закон про банкрутство. Цей закон дозволить боржникам, позбувшись майна, списати борги. Зараз можна бути бідним і одночасно боржником.
- Викуп боргу і погашення його зі знижкою. Банки продають борги колекторам зі знижкою, але вступити також з боржником не можуть за законом. Потрібен посередник, що має ліцензію на факторинг. Така ліцензія є у компанії ПІК.
- Зверніться в компанію ПІК, професійно захищає права позичальників, і вам запропонують варіант вирішення проблеми, що максимально підходить саме до вашої ситуації.