
Юридична компанія «ПІК»
ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД КОЛЕКТОРІВ

Колектори переслідують неспроможних боржників і питань про те, як правильно діяти, безліч. Відповімо на питання, які найбільш часто зустрічаються:
Як діють колектори?
Завдання колекторів – змусити боржника швидко розрахуватися. Для цього вони застосовують пряме залякування і психологічний тиск. Колектори постійно нагадують про борг: вкрай часто дзвонять, в тому числі і по ночах, повідомляють про борг родичам, друзям, роботодавцям боржника, приходять до позичальника і залякують.
До відома! Багато їх дій протизаконні, але вони розраховують, що жертва не може себе захистити. Як діють колектори – жорстко, безпринципно, безжально, незаконно.
Як колектори дізнаються номери телефонів родичів?
Колектори рідко вважають себе пов’язаними законодавством. Вони застосовують будь-які, в тому числі і протизаконні методи: вивчають ваші соціальні мережі, купують крадені бази даних, використовують різні методи збору інформації.
До відома! Серед колекторів багато колишніх працівників поліції і спецслужб, вони активно використовують наявні зв’язки.
Як колектори дізнаються номери телефонів родичів, дуже просто, ми живемо в цифровому світі, якщо у вас є телефон, інтернет і рахунок в банку – це легко.
Як захиститися від дзвінків колекторів?
Можна блокувати номера колекторів, але цей метод малоефективний. Телефонів в країні вистачає, і колектор може зателефонувати з будь-якого з них.
Порада юридичної компанії “ПІК”
Фіксуйте дзвінки колекторів, їхній час та зміст. Краще застосовувати запис дзвінків. За наявності погроз в ході спілкування звертайтеся до поліції.
Як захиститися від дзвінків колекторів, питання дуже складне, законні методи працюють не ідеально, може допомогти тільки комплекс заходів (скарги і заяви в усі органи влади).
Як покарати колекторів за дзвінки?
Якщо вдасться правильно зафіксувати порушення колекторів в телефонному спілкуванні – їх надзвичайну частоту, нічний час, загрози, можна звернутися в поліцію, домогтися відкриття справи і покарання того, хто телефонував за відповідними статтями адміністративного або кримінального кодексу.
До відома! Домогтися реального покарання дуже складно, але дзвінки припиняться. Як покарати колекторів за дзвінки, є тільки один варіант, заява в поліцію.
Як спілкуватися з колекторами?
З колекторами слід спілкуватися спокійно і без нервів, не загрожуючи і не обіцяючи погасити борг, особливо якщо це не в ваших силах. Вони теж можуть фіксувати розмови і застосовувати допущені правопорушення для додаткового тиску. З іншого боку, піддаватися їх шантажу теж не слід. Коректно, ясно і чітко повідомте їм вимогу припинити протиправні дії і попередьте, що зверніться в поліцію. Як спілкуватися з колекторами і що говорити вам можуть підказати юристи по кредитах.
Як не платити колекторам?
Важливо! Якщо колектори представляють діючу відповідно до законодавства, факторингову компанію, яка купила ваш борг, заплатити їм доведеться. Ховатися вічно – не найкращий варіант.
Інше питання, що розраховані ними штрафи, пені та відсотки часто перевершують допустимі законом норми. Цю частину боргу можна списати. Як не платити колекторам, законно це неможливо у 99% випадків.
Як дізнатися свій борг у колекторів?
Можна запитати у колекторів, але метод ненадійний. Колектори часто завищують суму. Краще звернутися за консультацією до юристів. Адвокат зможе з’ясувати суму боргу і зможе списати частину боргу. Зазвичай для того, щоб дізнатися свій борг у колекторів, нічого робити не треба, колектора вас самі розшукають і повідомлять вам про борг.
Як домовитися з колекторами про викуп боргу?
Переговори про викуп боргу та погашення його зі знижкою колектори ведуть неохоче. Вони самі купили борг зі знижкою і їх заробіток – це різниця між сплаченою і реально отриманою сумою. Але це не означає, що домовитися з ними неможливо взагалі. Переговори потрібно доручити досвідченому адвокату, домовитися самостійно теж можна, але випадків, коли боржника обдурили колектора, дуже багато.
Як правильно сплатити борг колекторам?
Порада юридичної компанії “ПІК”
Ні в якому разі не можна просто передавати гроші представникам колекторських агентств. Факт оплати боргу повинен бути підтверджений гарантійним листом.
Важливо! Краще здійснювати розрахунок через банківські установи, в цьому випадку всі рухи коштів правильно фіксуються. Як правильно сплатити борг колекторам, вам підкаже юрист по кредитах.
При виникненні проблем з колекторами, наполегливо радимо звернутися за юридичною допомогою. Знань і досвіду звичайного громадянина недостатньо для відображення колекторської атаки.
Ярослав
21.02.2022 в 17:03Прострочен кредит в МФО колекторы не дают покоя
Юридична компанія «ПІК»
21.02.2022 в 17:08Ярослав, звонки коллекторов в Вашей ситуации неизбежны, если кроме звонков в общении присутствуют угрозы и неэтичное поведение сотрудников МФО – нужно писать жалобу в НБУ. Свяжитесь с нами и опишите проблему подробнее, попробуем помочь.