
Юридична компанія «ПІК»
Історії боржників за кредитами, ПОМИЛКА №2

Ми продовжуємо писати на тему про типові помилки людей, які взяли мікрокредити або, так звані, позики в МФО. Історії людей які потрапили в боргову яму.
Колекторам вірити не можна
Другою поширеною помилкою наших співвітчизників є “віра на слово”, тому, що говорять колектора, коли вибивають борги по кредиту.
Назвемо найпоширеніші загрози ( “лякалки”) колекторів:
- Вас посадять у в’язницю
- У вас заберуть квартиру
- До вас вже їде виконавець забирати майно
- Є рішення суду
У більшості випадків у них немає нічого, кредит МФО видає по паспорту і коду, як максимум, це довідка про заробітну плату, якщо ви її не підробили, то боятися кримінальної відповідальності не потрібно.
Квартиру забрати без рішення суду і відкриття виконавчого провадження неможливо. Це довга процедура не на один місяць і вас повинні спочатку викликати в суд, а потім до виконавчої служби.
Як вже говорилося, державний або приватний виконавець нікуди не їздить, для початку він отримує виконавчий лист за рішенням суду і викликає боржника за кредитом в виконавчу службу листом, в якому повідомляє, що відкрито провадження у № рішення суду.
В рідкісних випадках колектора все таки подають в суд, але, навіть якщо воно є, то ні до чого вас не зобов’язує. Якщо було прийнято без вашої участі, його можна оскаржити або подати апеляцію.
Тому не варто стрімголов мчати оформляти новий кредит, щоб розплатитися з простроченням. Вимагайте письмове підтвердження рішень судів, відкриття виконавчих або кримінальних проваджень.
Як захистити свої інтереси
Якщо колектори погрожують вам, тероризують нічними дзвінками, іншими способами порушують ваші права:
- Фіксуйте всі порушення.
- Повідомте колекторам про це і бажання подати заяву в поліцію.
- Запросіть до справи юристів, з компаній, що спеціалізуються на антиколекторної діяльності.
- Спілкування відразу перейде в конструктивну фазу.