
Юридична компанія «ПІК»
ЯК НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ

Питання про те, що буде якщо не платити кредит, зазвичай цікавить неплатоспроможних боржників банків і мікрокредитних організацій, а також позичальників фінустанов, які припинили діяльність.
Швидше за все віддавати борг доведеться, однак можна домовитися про відстрочення, зменшення суми боргу. Щоб надалі не виникло сюрпризів з нарахуванням захмарних штрафів, судовим розглядом, примусовим стягненням, арештом грошових коштів і майна, не варто пускати справу на самоплив, краще відразу звертатися за допомогою до юристів.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Що буде, якщо не платити кредит
Якщо кредит не платити, що буде? Це питання особливо актуальне для позичальників, яким нічим віддавати борг. Варто розуміти, що заборгованість нікуди не дінеться і банк, МФО навряд чи стане її прощати. У разі прострочення фінансові установи:
- надсилають СМС, телефонують з нагадуваннями про необхідність внести платіж;
- відправляють листи з вимогами погасити борг і сплатити штраф;
- передають борг колекторам;
- звертаються до суду;
- відкривають провадження через виконавчий напис нотаріуса.
При виникненні форс-мажорній ситуації, неможливості погасити позику в першу чергу варто спробувати домовитися з банком, МФО про реструктуризацію боргу.
До відома! Якщо не платити за кредит тривалий час, за прострочення нараховуються пеня і штраф. На підставі п. 5 ч. 3 ст. 18 Закону «Про захист прав споживачів», в яких йдеться про несправедливі умови договору, сума неустойки за кредитом не може перевищувати 50% суми кредиту. Якщо ця сума більше, договір можна оскаржити.
Якщо не платити кредит в Україні
Норми українського законодавства покликані захищати права як позичальників, так і кредиторів. Якщо боржник не реагує на вимоги з приводу виплати боргу, не намагається домовитися з банком, кредитною організацією, в таких випадках позикодавці звертаються до колекторів або домагаються примусового погашення боргу через суд або позовне провадження за виконавчим написом нотаріуса.
Багатьох боржників цікавить питання про те, що буде якщо не платити кредит в Україні під час банкрутства самого кредитора або коли кредит був відступлений. Віддавати позику доведеться, але вже ліквідатору або іншому кредитору, який в разі несплати грошей має право звертатися до суду.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Якщо новий кредитор звернувся до суду після закінчення 3-річного терміну позовної давності, суд не відмовляє у задоволенні позову автоматично. В цьому випадку відповідачу до винесення остаточного рішення у справі необхідно подати клопотання про застосування строку позовної давності.
Що робити, якщо не можеш виплачувати кредити
Причинами неплатоспроможності можуть бути різні обставини: хвороба та інвалідність, втрата роботи, втрата сім’єю годувальника, інші непередбачені ситуації. Не можу сплачувати кредит, що робити? Відповідь на це питання завжди є. В першу чергу спробуйте домовитися з кредитором. Якщо ви раніше справно платили по кредиту, банк швидше за все йде вам назустріч.
Варіантами реструктуризації кредиту можуть бути:
- кредитні канікули;
- продовження терміну договору зі зменшенням суми щомісячних платежів;
- можливість погашати протягом певного періоду часу тільки тіло кредиту.
Списання боргу або його частини – велика рідкість.
Важливо! Що робити, якщо ви не можете виплачувати кредит? У такому випадку важливо не впадати у відчай і не опускати руки. Навіть якщо кредитор не йде на поступки і справа дійшла до суду, суд може прийняти до уваги обставини, що склалися і зменшити суму неустойки. Для доказу неплатоспроможності необхідно підготувати відповідні документи (трудову книжку, довідку про інвалідність).
Що буде якщо довго не платити кредит
Навіть серьезно задумавшись про те, що буде, якщо довго не платити кредит, багато боржників чомусь не поспішають робити які-небудь активні дії. Результат такої бездіяльності цілком передбачуваний: кредитор ініціює відкриття виконавчого провадження.
З метою забезпечення виконання кредитного зобов’язання державна виконавча служба або приватний виконавець приймають рішення про арешт банківського рахунку, нерухомого майна, авто або про списання 20-30% грошових надходжень на зарплатну або соціальну карту.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Нерідко при тривалому простроченні банки нараховують «драконівські» штрафи, через які заборгованість, яку потрібно погасити, може в рази перевищувати суму позики. У таких випадках доцільно звернутися до фахівця, щоб провести перерахунок і оскаржити вимоги кредитора в суді.
Як можна не платити кредит
Якщо ви шукаєте спосіб, як не платити борги за кредитами, враховуйте, що не платити зовсім можливо тільки, якщо минув термін позовної давності та кредитор не звертався до суду.
Можна також звернутися до юриста, який допоможе виявити помилки в процедурі подачі позову (наприклад, відсутність деяких документів, неналежне якість копій). Такий захід не вирішує питання, а дає можливість лише відстрочити розгляд справи, платити доводиться в переважній більшості випадків. Завдання боржника – домогтися максимального зменшення виплат і скасувати незаконні нарахування в якості штрафних санкцій.
До відома! Законів, які дають позичальникам право не платити за кредит, в Україні немає. Визнання боржника банкрутом, регламентоване Кодексом з процедури банкрутства, на практиці підійде не всім.
Які наслідки можливі, якщо не платити кредит
З урахуванням того, які наслідки, якщо не платити кредит, можуть наступити, боржнику не варто розраховувати, що ситуація вирішитися сама по собі. Ігнорування вимог кредитора може обернутися судовими розглядами і примусовими заходами. Спробуйте в першу чергу домовитися з банком, МФО. Якщо переговори не увінчалися успіхом, приготуйтеся відстоювати свої інтереси в суді.
Юристи компанії «ПІК» допоможуть розібратися з будь-якими труднощами, пов’язаними з кредитними боргами. За підтримки кваліфікованих фахівців ви зможете захистити свої права і добитися можливості погашення кредиту на максимально вигідних умовах.