
Юридична компанія «ПІК»
Чи можна не платити колекторам

Українці, які відчувають труднощі з виплатою взятих кредитів, не з чуток знайомі з пресингом банківських структур і колекторських агентств. Тільки на початку кредитори діють коректно. Надалі вони починають тероризувати боржників:
- нічні дзвінки, з нагадуванням про борг;
- повідомлення про борг родичам і на роботу;
- несподівані візити кредиторів «в гості»
– далеко не повний перелік способів впливу на боржника. Особливо жорстко тиск здійснюють колектори. Деякі позичальники починають побоюватися за своє здоров’я і життя. З’ясуємо, що можуть зробити колектори в Україні.
Борг по кредиту, що в сумі
Якщо позичальник взяв кредит, його доведеться повернути. Чутки на побутовому рівні про деяких законних варіантах несплати боргу насправді не відповідають. В кінцевому підсумку кредитор:
- Подає на позичальника до суду або робить виконавчий напис нотаріуса;
- Відкриває виконавче провадження;
- Заарештовує майно і гроші боржника.
Навіть якщо ви і ваші родичі витримають пресинг загроз, борг в кінцевому підсумку будуть стягувати саме так.
Чи варто платити колекторам
Чи можна домовитися з колекторами, другие важливе питання. Так, зверніться до юристів. Слід вивчити всю документацію, пов’язану з боргом. Іноді порушення дозволяють звернутися до суду або поліцію із заявою про порушення прав боржника. В цьому випадку, кредитори стають більш поступливими і можуть списати борг або його частину.
Де позичальникові шукати захисту
Куди звертатися з приводу колекторів? Грамотний захист від колекторів, передбачає обов’язкову наявність глибоких юридичних знань і досвіду в представленні інтересів в судах та різних органах. Більшість українців таких знань і досвіду не мають. Рекомендуємо звернутися за допомогою в юридичні компанії, що спеціалізуються на захисті інтересів позичальників.