
Юридична компанія «ПІК»
Що можуть колектори

Велика кількість запитів в інтернеті, типу: «Чи можуть колектори приїхати додому Україна», свідчить про те, що проблема позасудового стягнення боргів турбує багатьох українців. Правильна відповідь на перше питання – ні, не можуть за законом, але вони часто це роблять. Відповімо на інші часто виникаючі питання і з’ясуємо, як позичальникам захистити свої права.
Часті питання про колекторську діяльність та відповіді на них:
Через скільки МФО передає борг колекторам?
Мікрофінансові організації зазвичай мають власну службу безпеки, яка і займається «вибиванням», в переносному, а іноді і прямому сенсі, боргів з позичальників. Що стосується тимчасових рамок продажу боргу стороннім факторинговим компаніям, будь-яких нормативів не існує. МФО продасть борг тоді, коли вирішить, що стягнути його самостійно не зможе або вирішить, що це недоцільно.
Чи можуть колектори забрати майно?
Якщо ми говоримо про те, щоб сам працівник колекторської фірми прийшов до боржника і забрав, наприклад телевізор, звичайно не може. Законна процедура примусового стягнення боргу та звернення його на майно проводиться виконавцем.
Чи можна подати в суд на колекторів?
Без сумніву. Право звернення до суду закріплено законодавством за громадянами країни. Інша річ, що для виграшу справи, факти порушення колекторами прав боржника повинні бути правильно зафіксовані. Потрібно грамотно скласти позовну заяву до суду і зуміти відстояти свою юридичну позицію в ході судових засідань. Щоб досягти такого результату, більшій частині громадян потрібна допомога адвоката по кредитах. Визнання кредитних договорів недійсними, через відсутність підпису боржника, безперспективні.
Чи можуть колектори списати борг?
Теоретично можуть. Закон їм цього не забороняє. Однак в альтруїзмі вони не помічені, фактично, такого ніколи не трапляється. Колектори навіть рідко погоджуються на погашення боргу зі знижкою. Таку знижку можуть надавати тільки юридичні компанії по захисту прав боржників, що мають практику і контакти колекторів.
На всеосяжне питання: «дістали колектори що робити?» ми відповімо в наступному розділі статті.
Як захиститися від колекторів?
Фіксувати порушення ваших прав. Подавайте скарги в Національний Банк України. Саме ця організація контролює і ліцензує діяльність всіх фінансових організацій країни. Подавайте заяви в поліцію і позовні заяви до суду. Якщо знань і досвіду для цього у вас недостатньо, найміть адвоката. Він зуміє списати незаконно нараховані штрафи і відсотки, захистить ваше майно і життя від незаконних посягань.
Зверніться в юридичну компанію ПІК. Вона працює по всій Україні і вже 10 років займається саме захистом прав боржників. Спеціально для здійснення схеми викупу кредиту і погашення його зі знижкою. Не опускайте руки і боріться за свої права.