
Юридична компанія «ПІК»
Прострочення по мікрозайму що робити

Пропозиції про отримання мікропозик переслідують нас практично на кожному кроці. Оголошення висять на стовпах і парканах, переслідують нас в інтернеті. Крім того, у кожного першого в кишені знаходиться кредитна карта, яка дозволяє отримати гроші, взагалі без проблем. Легкість отримання мікропозик штовхає українців на їх активне отримання. Куди гірше йде справа, коли приходить час платити. З’ясуємо, що робити якщо є прострочення по кредиту мікрофінансової організації (МФО) загрожує благополуччю позичальника.
Що робити, якщо у вас прострочення по кредиту МФО
Питання, що робити, для боржників по мікропозикам актуальний, тому що позики МФО, онлайн-кредити, позики по кредитних картах банків мають дві основні особливості:
- Відсоткова ставка за такими кредитами істотно вище, ніж по позиках, що видаються банками в звичайному порядку.
- Штрафи та пені нараховуються з першого дня прострочення і мають грабіжницький характер. Штраф за прострочення кредиту МФО може в найкоротші терміни збільшити розмір боргу в кілька разів. Частина мікрофінансових організацій, в договорах кредитування, навіть встановлює розміри штрафу, що порушують законодавство. Розрахунок будується на тому, що суми мікропозик порівняно невеликі, позичальника можна залякати, а звертатися в поліцію він не стане.
Штраф за прострочення і пені можуть так збільшити борг, що зайнявши, наприклад, на смартфон, позичальник може позбутися автомобіля. На поступки боржникам кредитори не йдуть, вони бажають отримати всю суму боргу разом зі штрафами і в найкоротший час.
Що робити, якщо прострочення по мікропозиці, багато хто починає замислюватися тільки після того, як цей факт трапився. Зазвичай, забудькуватим позичальникам про кредит нагадують колектори. Вони приходять додому, зустрічають біля під’їзду, дзвонять по ночах, повідомляють про наявність боргу всім знайомим і родичам.
Значна частина таких дій незаконна. Варто звернутися за допомогою до юристів. Шляхом скарг і заяв, незаконний тиск на позичальника буде припинено.
Тоді кредитори перейдуть до стягнення боргу за законом. Це означає арешт майна та подальшу його конфіскацію і розпродаж. Допускати цього ні в якому разі не можна. Взагалі не можна опускати руки. Потрібно боротися за свої права і благополуччя. За юридичною допомогою краще звернутися ще тоді, коли ви зрозуміли, що платити не зможете. Але навіть тоді, коли прострочення вже сталася, ще не пізно. Адвокати з кредитних питань мають багатий арсенал засобів для допомоги боржникам.
Чим ще боржникам МФО допоможуть юристи
Що робити, якщо прострочення по кредиту загрожує позичальникові розоренням, після вивчення конкретної справи, підкажуть юристи. Як вести себе боржникам, чи несуть загрози колекторів реальну небезпеку, зменшити втрати боржника щодо стягнення боргу в судовому порядку, все це і багато іншого ви зможете дізнатися, звернувшись за допомогою.
Кредит доведеться погасити в будь-якому випадку, але методи можуть бути різними.
Юридична компанія ПІК запропонує боржнику види звільнення від обов’язку і його погашення зі знижкою.