img Банк забирає житло - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Чи вдасться банкірам позбавити боржника житла

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Загроза відібрати будинок або квартиру найчастіше застосовується на другій стадії стягнення кредиту. На першій стадії працівники банку ввічливо нагадують про заборгованість, на другий – залякують, на третій – звертаються до суду, і продовжують ведення справи згідно із законом. З’ясуємо, чи може банк виселити людей з квартири за кредитні борги.

Чи може банк на законних підставах забрати житло

Законодавство України з питання позбавлення боржника житла дуже заплутано. З одного боку, боржник відповідає за свої борги усім майном. Тобто, навіть якщо квартира не передавалася в заставу за кредитом, вона може бути вилучена і продана на торгах. З іншого боку банку вкрай складно здійснити ці свої права.

Якщо банк подав до суду за несплату кредиту, то він майже завжди отримує рішення суду про примусове стягнення боргу. Далі за законом повинна повинна діяти наступна схема:

 • З рішенням суду банк звертається до виконавчої служби.
 • Виконавець збуджує виконавче провадження і, звичайно заарештовує все майно боржника, в якості забезпечення виконання ним зобов’язань.
 • Якщо позичальник не розраховується з інших джерел, майно конфіскують і продають на торгах сетах.
 • З вирученої суми вилучається борг, залишок, якщо він є, передається боржнику.

Існує і ще одна схема з використанням іпотечної застереження. Ця обмовка включається майже в кожен іпотечний договір кредитування і дозволяє банку переоформляти на себе права власності на предмет застави, якщо позичальник не виконує зобов’язання. Таке переоформлення прав власності відбувається в позасудовому порядку.

Отже, позбутися прав власності на квартиру позичальник може. Залишається питання: чи можливо його виселення за борги, спробуємо на нього відповісти. Якщо позичальник повнолітній і ніяких проти свого виселення не робить, то виселення можливо однозначно. Якщо ж в квартирі зареєстровані неповнолітні діти або позичальник бореться за збереження житла, питання перестає бути однозначним.

Неповнолітніх взагалі не можна виселити з квартири, тому при видачі кредитів під заставу житла, банки стежать за тим, щоб там не було прописано дітей. З повнолітніми питання теж не однозначний. З одного боку, виселяти їх можна, з іншого боку:

 • В Україні діє валютний мораторій.
 • Позиція Верховного суду України з цього питання наступна: Якщо кредит брався на покупку квартири – виселяти можна, а якщо немає – не можна. Квартира переходить у власність банку, але мешканці продовжують в ній жити.
 • В Україні як і раніше діє положення житлового кодексу УРСР, за яким будь-який виселення повинно супроводжуватися наданням іншого житла.

Кредитори усілякими способами намагаються обійти ці обмеження. Чи вдасться це їм залежить від позичальника.

Що робити позичальникові

Якщо у вас забирають квартиру за борги по кредиту, необхідно захищати своє право на житло. Захист цього права складний юридичний процес, і в різних випадках діяти потрібно по-різному. Зверніться за допомогою до юридичної компанії, що займається захистом прав позичальників. Юристи вивчать обставини вашої справи і порекомендують стратегію і тактику захисту ваших прав. При необхідності вони представлять ваші інтереси в суді і перед кредитором. Якщо права власності відстояти вдається не завжди, то право на житло захистити легше. Правда для цього потрібні спеціальні знання і досвід, без кваліфікованої юридичної допомоги обійтися практично неможливо.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(2 голоса, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img