img Викуп кредиту на торгах - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Хто може викупити кредит на торгах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Кількість проблемних кредитів зростає. Українці не справляються з узятими на себе зобов’язаннями і шукають шляхи вирішення проблеми. Одним з варіантів є придбання прав вимоги за кредитом зі знижкою. З’ясуємо, чи вдасться погасити свій кредит за суму, меншу, ніж номінальний борг, і як відбувається викуп проблемних кредитів.

Чому кредитори готові дати знижку при погашенні позики

Наявність великого портфеля проблемних кредитів погіршує показники банку. При незадовільних показниках банк не може претендувати на допомогу НБУ і ризикує втратити ліцензії. Тому від кредитів, які і так не виплачуються, банки прагнуть позбутися шляхом їх продажу зі знижкою. Набувачами прав вимоги по таких позиках стають факторингові компанії або, як їх частіше називають, колектори.

Суть діяльності колекторів полягає в покупці боргу зі знижкою і примусі позичальника до його виплаті повністю. На різницю між сплаченою і отриманою сумою колектори і існують. Іноді колекторські фірми погоджуються погасити позику зі знижкою, за умови, що погашення відбудеться швидко, а сума їх влаштує. Безпосередньо купити свій борг у банку не можна, так як це може бути кваліфіковано, як корупція. За те деякі юридичні компанії, що допомагають боржникам, і ПІК зокрема, спеціально придбали ліцензії на факторинг. Звернувшись в такі фірми, ви зможете, за їх посередництвом, погасити борг із знижкою.

Але основною темою статті є торги по кредитах. На торгах продаються проблемні кредити, банків знаходяться в процесі ліквідації, за рахунок виручених коштів, погашаються борги ліквідованих фінансових організацій перед своїми кредиторами.

Як продають кредити, і чи вдасться їх купити

Правила, за якими відбувається викуп кредиту на торгах , змінилися на початку 2018 року. Раніше борги продавали за класичною схемою:

  • Кредит виставлявся зі знижкою.
  • Переможцем аукціону ставав той, хто пропонував найбільшу суму.

Тепер використовується схема голландського аукціону. Кредит виставляється на торги за 100% номіналу. Далі, схема аукціону виглядає так:

  • Голландський етап. Через певні проміжки часу ціна лота опускається на 1%. Переможцем етапу стає той, хто першим погодиться сплатити сталу ціну.
  • Етап закритих ставок. Переможець голландського етапу в ньому не бере участь. Решта учасників торгів, можуть запропонувати свою ціну за лот, що перевершує ту, що встановилася на голландському етапі.
  • Етап відкритих ставок. Цінові пропозиції розкриваються. Перемагає той, хто запропонував більше або переможець голландського етапу, якщо він готовий перебити ціну конкурента.

Максимальна знижка на голландському аукціоні може досягати 80%. Викуп кредиту на торгах можливий і самим позичальником. Однак, важливо не упустити потрібний вам лот і не переплатити за нього. Для цього потрібно мати необхідний досвід. У співробітників компанії ПІК такий досвід є. Зверніться до нас за допомогою, і вона буде надана.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img