img Викупити борг у банку - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Як отримати знижку при покупці власного банківського кредиту

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Позичальники, які зіткнулися зі складнощами при поверненні кредиту, шукають можливості знизити боргове навантаження. Одна з таких можливостей – викупити свій борг у банку і отримати при цьому значну знижку. Такий варіант, в юридичному полі України, можливий.

Криза 2014-го року сильно вдарила по банківській системі нашої країни. Інститути, які до кризи банки розділилися на дві категорії:

  1. Продовжують працювати (діючі).
  2. Розорилися і проходять процедуру ліквідації (ліквідовані).

Відповідь на питання: як викупити борг у банку, в значній мірі залежить від того, до якої категорії відноситься банк, який видав кредит. Схеми покупки боргу різні і ми розглянемо їх окремо.

Купівля прав вимоги по кредиту в чинному банку

Наявність портфеля проблемних кредитів вимагає від банків резервування під нього коштів. Крім того, такий портфель погіршує фінансові показники банку, установа ризикує залишитися без підтримки НБУ і навіть розоритися. Стягнення боргу в установленому законом порядку займає більше року і вимагає значних витрат. Тому банки розпродають свої «погані» кредити факторинговим компаніям або, як їх ще називають, колекторам. Знижки при цьому складають від 25 до 99% номіналу.

Через високі корупційних ризики, в Україні пряма покупка свого боргу у банку зі знижкою неможлива. Борг можна купити тільки у третіх осіб – колекторів. Компанії, які займаються такою діяльністю, на такі переговори йдуть, але поступаються неохоче. Тому, юридичні фірми, які захищають права боржників, набувають ліцензію на заняття факторингом і купують кредити клієнтів, на заздалегідь обумовлені з ними умовах. Є така ліцензія і у компанії ПІК.

Купівля прав вимоги по кредиту в ліквідованому банку

Викупити борг у банку, що знаходиться в стадії ліквідації може і сам позичальник. Права вимоги за кредитами, виданими збанкрутілими банками з 2018 року, продаються на голландських аукціонах. Торги таких аукціонів проходять зі зниженням ціни. Максимальна знижка може досягати 80% номіналу.

Купити кредит на аукціоні може кожен, в тому числі і позичальник на третю особу. Однак, для того, щоб гарантовано перемогти на аукціоні і при цьому заплатити мінімум грошей необхідний практичний досвід. Краще звернутися за допомогою до фахівців. У компанії ПІК такі фахівці є.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img