img Заставний кредит - компанія з кредитних питань | «ПІК» FB Twitter Pinterest YouTube

Що таке позика під заставу, і чим вона небезпечна для позичальника

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Видаючи позики, кредитор повинен бути впевнений в тому, що позичені їм суми, а також плата за користування кредитом, будуть повернуті. Заставний кредит – спосіб забезпечити інтереси кредитора.

Коли видаються кредити

В Україні видаються наступні типи кредитів:

  • Без застави і поручительства. Іноді кредитор йде на ризик і видає кредити без забезпечення. Ризик неповернення позики кредитор компенсує підвищеними процентними ставками, такі кредити обходяться дорого.
  • Кредит під поруку. При видачі такого кредиту, крім позичальника, на себе беруть треті особи, звані поручителями. Якщо сам позичальник не сплачує внески в термін, цей обов’язок лягає на поручителів.
  • Заставний кредит. Великі позики завжди видаються під заставу. Тобто, позичальник добровільно обмежує свої права на розпорядження цінним майном, яке передається їм в заставу. Окремими випадками заставних кредитів є кредитування покупки автомобілів і іпотека. У цих випадках, позичальник сплачує з власних коштів близько 30% вартості машини або нерухомості, банк позичає йому решту суми, а покупка передається в заставу.

Чим небезпечний заставний кредит

Заставний кредит дорогий в обслуговуванні. Крім того, що необхідно своєчасно погашати тіло кредиту і відсотки по ньому, предмет застави в обов’язковому порядку доводиться страхувати, а страховка обходиться дорого. Неможливість без згоди банку продавати, дарувати і іншим способом відчужувати заставу, створюються значні незручності. Але основна небезпека таких кредитів криється у вилученні застави при неможливості сплачувати кредит.

Особливо небезпечний кредит за іпотечним договором. У такі договори завжди включається іпотечна застереження, що дозволяє кредитору переоформляти нерухомість на себе в позасудовому порядку, при невиконанні зобов’язань. Особливо активно банки користуються цим застереженням, коли більша частина кредиту вже виплачено.

Залишити заявку

Поділитися статтею в соц. мережах

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Будь ласка, поставте оцінку статті

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Всі Статті
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img