
Юридична компанія «ПІК»
Борг по кредиту в Приватбанку

Іпотека – єдина можливість придбання власного житла для більшості українців. Однак дорогі кредити і нестабільна економічна ситуація зіграли з багатьма позичальниками злий жарт. Розмір щомісячного платежу став непідйомний, особливо для тих, хто брав валютний кредит, а обвал ринку нерухомості призвів до того, що ціна заставного майна стала нижче залишку боргу. Що робити в такій ситуації і які ризики несе боржник – в нашій публікації.
ЧИТАТИ ЩЕ: ЯКЩО ПРИВАТБАНК ПОДАВ ДО СУДУ
Чи не плачу кредит за квартиру: чого чекати
У всіх банків є алгоритм роботи з проблемними кредитами – тими, за якими є прострочення і заборгованості. Зазвичай – і Приват в цьому сенсі не виняток – він передбачає наступні етапи:
- Борг обслуговує кредитний відділ. Боржника чекають дзвінки менеджерів з досить ввічливими нагадуваннями про прострочення. Банк всіляко демонструє готовність йти на зустріч: пропонує відстрочку без додаткових штрафів, цікавиться причиною несплати і намагається знайти взаємовигідний вихід із ситуації.
- Борг передали в службу безпеки. Тональність співробітників банку в спілкуванні з клієнтом посилюється – з ним все ще спілкуються чемно, але в той же час посилюють психологічний тиск. Наполягають на неминучої юридичної та фінансової відповідальності і задіють усі законні механізми.
- Борг передають колекторській або факторингової компанії. Манера спілкування з боржником перестає носити цивілізований характер і нагадує скоріше «братків» з 90-х. Можна чекати прямі погрози і жорсткий пресинг. Втім, побоюватися втілення страшилок в життя навряд чи варто.
- Суд і виконавче провадження. Цей етап може наступити як після п. 3, так і відразу – минаючи його. Саме тут варто серйозно турбується, адже в хід йде єдиний законний і дієвий метод стягнення кредиту. Про нього поговоримо детально.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ПРИВАТБАНК ЗАБОРГОВАНІСТЬ ЗА КРЕДИТОМ
Як довго можна не платити кредит і що чекати від суду
Зазвичай, коли мова про іпотеку, Приват чекає дев’ять місяців, а потім йде в суд. Раніше вони подавали позови «пакетом» в Дніпровські суди і домагалися рішення. Ця тактика обеззброювала позичальників, адже з’явиться на суд в інше місто затратно, а люди в такому положенні і так обмежені в коштах. Зараз ситуація змінилася і банк подає позов за місцем реєстрації боржника і домагаються рішень на їхню користь, якщо відповідач не бере участі в процесі. І тут варто винести два висновки. По-перше, не потрібно ігнорувати судове провадження. Феміда може бути цілком прихильна до неплатника, якщо він включиться в розгляд. По-друге, заочне рішення можна оскаржити. В обох випадках розумніше буде підключити до справи профільного юриста-антиколектора, який зможе добитися справедливого і вигідного рішення для позичальника.