
Юридична компанія «ПІК»
ПРОСТРОЧЕННЯ В АЛЬФА БАНКУ

Кредитний бум кінця нульових посадив на борговий гачок сотні тисяч українців. Оптимізм і доступність банківських позик зіграв з багатьма злий жарт і тепер вони не в силах вибратися з боргової ями. Чималу частку кредитів роздав Альфа-Банк – на сьогодні громадяни повинні йому більше мільярда доларів. При цьому, позичальники, які втратили платоспроможність, нарікають на небажання співробітників компанії йти на поступки і жорстку манеру спілкування з боржниками. Багато хто побоюється, як би не позбутися заставного майна.
Альфа-Банк в Україні діє більше 25 років, але активну експансію ринку почав тільки в 2008-2011 роках. Тоді його капітал зріс більше ніж на півмільярда. В першу чергу за рахунок вливання російської материнської компанії Альфа-Груп. Щоб «відкусити» частку ринку, банк охоче роздавав недорогі кредити і привертав клієнтів вигідними умовами. На 2016 рік «Альфа» вже входила в десятку найбільших банків в Україні, а після злиття з Укрсоцбанком, яке завершиться в уже на початку 2019 року, кредитний портфель Альфа-Банку стане одним з найбільших в країні.
Великий борг і відсотки по кредиту: що робити?
Банкам не вигідно мати в своєму портфелі проблемні кредити, які знижують ліквідність їхніх активів і загальну надійність фінустанови. Тому кредитори схильні йти на поступки. Особливо коли позичальник не уникає контакту і не чекає настання прострочення, а сам повідомляє про свої фінансові труднощі і просить про потурання. Однак досвід показує, що клієнтам Альфа-Банку не варто особливо розраховувати на таку щедрість. Проте, безкомпромісність кредитора не підвищує платоспроможність позичальників.
В результаті тисячі позичальників виявилися в ситуації, коли в своєму банку на поступки не йдуть, а в інших не хочуть рефінансувати, оскільки кредитний рейтинг безнадійно зіпсований. Тим часом, борг кожен день тільки зростає, а надія з ним розпрощатися – тане. Але є й інший шлях. Можна закрити кредит, списати все штрафи і навіть отримати дисконт, шляхом викупу свого боргу у банку на третю особу через факторинг. Розберемося, що це означає.
Банк з радістю позбудеться від проблемного кредиту і готовий продати права на нього. Сам позичальник, або поручитель не може викупити борг. Однак, покупка третьою особою буде цілком законною. Їм може виступити компанія, яка фактично представляє інтереси позичальника. При продажу проблемної заборгованості, банк списує штрафи і робить дисконт покупцеві, адже передбачається, що, стягнувши з позичальника борг, новий кредитор розраховує отримати прибуток. В результаті сума може зменшитися до 60%, а іноді і більше. Замість стягнення компанія-посередник поступається права третій (довіреній) особі позичальника. Наприклад, дружину, або батькам. Потім кредит заморожується, або закривається на розсуд позичальника. Хочете дізнатися детальніше? Отримайте безкоштовну консультацію.