Юридична компанія «ПІК»

Вилучення квартири за борги

Квартира придбана в іпотеку, є власністю боржника тільки формально. Допустивши прострочення або зовсім припинивши виплати по іпотеці, ризик втратити майно дуже великий.

У разі коли квартира не купувалась за іпотечні кошти, а у вас є борг по іншому кредиту процедура практично не змінюється. З’ясуємо як банк забирає квартиру по іпотеці і як відбувається виселення з квартири за борги по кредиту.

ЧИТАТИ ЩЕ: ЧИ МОЖУТЬ ЗАБРАТИ КВАРТИРУ ЗА БОРГИ

Як банки продають квартири боржників

До відома! У кредитора є три шляхи стягнення іпотечної квартири:

 • Прийом на баланс по іпотечному застереженню, так звана 37 стаття;
 • За виконавчим написом нотаріуса;
 • За рішенням суду.

Залежно від способу, кредитор може отримати той чи інший документ, реалізація самого майна це наступний етап.

Якщо кредитор приймає квартиру на баланс, вона стає його власністю, варто відзначити, що у власність квартиру можуть прийняти і після торгів на аукціоні, але про це пізніше. Після оформлення квартири, якщо борг великий кредитор може вимагати погашення залишку боргу, через суд.

Порада юридичної компанії “ПІК”

“Прийміть до уваги: твердження про те, що якщо квартиру забрали, борг погашений, не зовсім вірне. Сума боргу, яка підлягає стягненню, може перевищувати вартість квартири”.

За виконавчим написом і рішенням суду, вилучення квартири за борги відбувається за допомогою виконавця, приватного або державного. Він відкриває провадження в рамках якого:

 • майно описується;
 • майно оцінюється;
 • майно передається на торги.

До відома! Це недовгий процес займає до двох місяців, сторони повідомляються і ось квартира вже на торгах. Якщо банк виставив квартиру на торги, ще не все втрачено для боржника, торги можна зупинити.

Чи можна призупинити торги закладеного майна

Як призупинити торги закладеного майна, питання, яке хвилює багатьох навіть сьогодні. Після скасування мораторію, це питання буде у ще більшої кількості українців. На сьогодні, зупинити торги можна двома способами:

 1. Виконавець призупиняє або скасовує торги.
 2. Торги зупиняються за рішенням суду.

У першому випадку сам виконавець надсилає постанову в зв’язку зі скасуванням виконавчого документа або дій виконавця. У другому підставою може бути забезпечувальна міра, яка забороняє реалізацію квартири.

Як банк забирає квартиру за борги

Отже тоги вже відбулися або банк прийняв квартиру на баланс, тепер завдання кредитора виселення з квартири колишніх власників. Статус власника квартири власниками вже втрачено, в реєстрі прав на майно числиться інший власник.

Виселення боржників за іпотечними кредитами ніяк не відрізняється від виселення з квартири за борги. Але, є два шляхи розвитку подій, звичайно мешканцям пропонують добровільно покинути жилплощу, далі гірше.

Увага! Рейдерське захоплення квартири, таке на жаль у нас часто-густо через небажання або обґрунтованої незгоди, люди не покидають майно навіть після його переоформлення. У квартиру можуть поселити осіб сумнівних моральних принципів і гігієни, просто “бомжів”. Як варіант, можуть просто винести речі боржника, особливо якщо прописаних в квартирі немає.

Як проводят виселення з квартири виконавці та колектори?

Виселення за допомогою виконавчої служби, саме державної, приватний виконавець не може виселяти з квартири через відсутність повноважень. Якщо у кредитора або нового власник ніяк не вийшло виселити власників, він йде до суду.

Порада юридичної компанії “ПІК”

“У разі продажу квартири з торгів, закон на боці нового власника, сперечатися в нашій країні можна, але рішення буде не на користь боржника”.

Коли квартира прийнята на баланс, рішення судів не так однозначні, але в більшій мірі теж боржник програє, питання тільки в терміні.

Увага! Після отримання рішення, виконавець має право залучити поліцію і на законних підставах виселити боржника з квартири.

Банки продають квартири боржників не тільки на аукціонах, активно позбавляючись від проблемних іпотечних кредитів вони реалізують і самі кредити, поступаючи право вимоги на колекторські компанії.

Важливо! Переуступка прав вимоги квартири від банку на іншу колекторську або факторингову компанію, абсолютно законна. У боржника змінюється кредитор, при цьому він успадковує як борг в повному обсязі так і всі рішення на користь банку.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЯК ПРИЗУПИНИТИ ТОРГИ ЗАКЛАДЕНОГО МАЙНА

Як зберегти заставну квартиру

Увага! Виселення із заставної квартири неминуче, всім хто не звертаючи уваги продовжує проживає не сплачуючи кредит. Коли квартира вже на торгах, у вас вже просто немає часу, за два місяці дуже складно знайти підстави і отримати рішення, щоб скасувати торги.

Тому маючи борг потрібно бути на крок попереду кредитора, постійний моніторинг дій кредитора забезпечить спокій вам в майбутньому.

Банк забирає квартиру за борги?

Виселення з квартири! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить компанию ПИК и юриста Елену. Столкнулся в феврале с внушительной проблемой (долги родственника в 11 МФО с шестизначной суммой только по телу кредитов), обратился за помощью в ПИК. Корректно определили тактику, затем закрыли вопросы последовательно и с минимальными потерями. Сегодня получили справку о закрытии финального 11го кредита. Искренне рекомендую и желаю успехов!

  thumb Роман Городовой
  19.08.2021

  5 star review  Хочу поблагодарить Олега Секрета за оказанную помощь. Наконец то наша семья освободилась от 2-х кредитов 2008 года. До обращения в компанию "Пик" обращались к нескольким юристам, но профессиональную помощь получили в "Пик". Желаем всех благ! Обязательно будем рекомендовать ваши услуги знакомым.

  thumb Юрий Нижник
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить благодарность юристу ЮК ПИК Егору за грамотную, квалифицированную помощь в моём деле. Благодаря его опыту был достигнут положительный результат. Спасибо!

  thumb Светлана Дорошенко
  16.08.2021

  5 star review  Хочу выразить свою огромную благодарность компании ЮК ПИК и особенно Егору и Денису. Благодаря их опыту, высокому профессионализму, терпению и настойчивости они довели до конца и положительно завершили, как мне казалось уже безнадежным, мое дело. Если меня спросят, к какой юридической компании я рекомендовал бы обратиться за помощью - ЮК Пик.

  thumb Vasyl Albul
  25.07.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн