
Юридична компанія «ПІК»
ПРОСТРОЧЕННЯ ОТП БАНК

ОТП банк входить у двадцятку найбільших українських банків і є дочірнім підприємством великого європейського банківського конгломерату OTP Group. Природно, на піку кредитного буму банком видавалися кредити з тривалим терміном погашення. Тепер частина їх одержувачів атакує інтернет запитом «ОТП банк подав в суд що робити». ОТП банк дійсно зайнявся збором проблемної заборгованості, і неплатоспроможним позичальникам доводиться важко. З’ясуємо, що ж все-таки робити, якщо ОТП банк подав в суд.
Як діє ОТП банк при стягненні боргів
Особливим розмаїттям дій при зборі боргів українські банки не відрізняються. Причина в тому, що великі фінансові організації діють виключно в рамках законодавства. Однак це не означає, що позичальники, невиробничі платежі вчасно, можуть спати спокійно. Всі банки, у тому числі і ОТП, діють за наступною схемою:
- Спочатку позичальнику просто дзвонять і нагадують про необхідність платежу.
- Далі, кількість дзвінків збільшується. Це значить за справу взялися колектори з власної банківської служби або сторонні. Сторонніх колекторів банк може найняти, а може і продати їм борг. В останньому випадку, права вимоги за кредитом повністю переходять до колекторському агентству.
- Якщо погрози не подіяли, і платежі не поновилися, і банки, і колектори, які купили борг, звертаються до суду.
- Без належної юридичної допомоги, позичальники програють такі процеси, і з’являється рішення суду про примусове стягнення боргу.
- З цим рішенням банк звертається до виконавчої служби, а та відкриває виконавче провадження. Після цього відомості про неплательщике з’являються у вільному доступі в Реєстрі боржників України.
- Майно боржника заарештовують, потім конфіскують і розпродають на аукціонах за цінами нижче ринкових.
- Фактично можна залишитися без усього і з великим боргом. Усвідомивши цей факт, пора задуматися про те, як позбутися кредиту в ОТП банку.
Що робити боржникам ОТП банку
Боржникам, які мають проблеми з платежами в ОТП банку, ні в якому разі не можна опускати руки, і пускати справу на самоплив. Такий підхід, неодмінно, приведе до описаних вище наслідків. Потрібно захищати свої права і майно. Зверніться за юридичною допомогою.
В поточний момент, найбільш перспективний варіант вирішення проблеми — викуп кредиту зі знижкою. Банки продають борги колекторам, а значить знижка можлива. Однак за законом, зробити знижку самому боржнику банк не може. У схемі потрібна компанія, яка має ліцензію на факторинг. Така компанія є у юридичній компанії ПІК, зверніться туди.
Суд справі не перешкода. Юристи можуть майже нескінченно затягувати процес. Весь цей час з банком можна вести переговори щодо викупу боргу. Навіть якщо рішення суду вже прийнято, його можна скасувати в судах вищих інстанцій і знову повернутися до переговорів. Існують і інші способи вирішення проблеми. Зверніться в ПІК, і вам підкажуть, як списати кредит в ОТП банку найкращим способом у вашому конкретному випадку.