
Юридична компанія «ПІК»
Якщо прострочити платежі за кредитами

Економічне становище значної частини українців далеко від блискучого. Люди беруть кредити, мало замислюючись про те, що їх доведеться повертати. Навіть ті, хто здається все прорахував, можуть втратити роботу або захворіти. Відповімо на основні питання тих, хто має прострочені кредити.
З якого моменту платіж вважається простроченим?
Прострочення по кредиту в банку відраховується з першого дня наступного за встановленою датою платежу. З цього моменту починають застосовуватися штрафні санкції і нараховуватися пені. Розмір боргу починає збільшуватися. Якщо нічого не робити, можуть наступити серйозні наслідки, у вигляді арешту та конфіскації майна.
Чи може банк пробачити борги?
Заборгованість по кредиту в банку прощена бути не може, цього не дозволяє закон. В якихось виняткових випадках банк може пробачити борг, але тоді йому доведеться показати ці витрати, як благодійність. Позичальникові доведеться сплатити прибутковий податок з усієї суми прощеної боргу. Повторимо, навіть таке прощення відбувається вкрай рідко.
Які наслідки неплатежів за кредитом?
Що буде, якщо не платити кредит банку — питання, яке хвилює всіх позичальників, які потрапили в складну ситуацію. Якщо не вносити платежі, сума боргу буде рости, за рахунок штрафів і пені. До позичальника прийдуть колектори. Пізніше банк, через виконавчу службу, заарештує, конфіскує і розпродає майно боржника.
ЧИТАТИ ЩЕ: НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ АЛЬФА БАНК
У чому відмінність іпотечних кредитів від інших?
Майже всі договори кредитування придбання нерухомості під її заставу містять іпотечне застереження. Ця обмовка дозволяє переоформляти нерухомість на кредитора, без особливих формальностей, якщо боржник не платить. Мораторій на вилучення житла за борги діє в Україні до 21 жовтня 2020 року. Часу залишилося небагато — потрібно терміново звернутися до юристів і шукати вихід з ситуації.
В чому особливості автокредитів?
Автокредит в банку — це позика на придбання транспорту, під його заставу. Частина позичальників думає, що максимум, що їм загрожує — конфіскація автомобіля. Це не так. За транспорт, який продається на торгах, платять менше його ринкової ціни. Якщо виручених коштів не вистачає на покриття боргу, стягнення звертається на будь-яке інше майно позичальника.
В чому особливості кредитів за банківськими картками?
Частина українців впевнена, що неплатежі за кредитними картками — дрібниця, на яку можна не звертати уваги. Це помилка. В плані методів стягнення і наслідків несплати, картковий кредит у банку нічим не відрізняється від звичайного. Гірше того, умови за такими кредитами дуже жорсткі — при неплатежах, борг стрімко збільшується.
Коли банки починають стягувати борги примусово?
Коли банк подає до суду, арешт майна і рахунків вже не за горами. Винесення судового рішення на користь банку відкриває їй можливості до конфіскації і розпродажу майна боржника. Потрібно прагнути максимально відтягнути таке рішення по часу. Зверніться до юристів і отримаєте допомогу. Зазвичай банки передають проблемні кредити у відділ стягнень через 90 днів прострочення.
Які перспективи позичальника в суді?
Суд з банком зазвичай закінчується винесенням рішення про примусове стягнення боргу. Чим пізніше винесено таке рішення, тим більше часу боржник має на вирішення проблеми іншими способами. Юристи знають масу хитрощів, що дозволяють затягнути процес і відкласти рішення на місяці, а іноді й роки. Крім того, вони пропонують щадні варіанти виходу з ситуації.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЩО БУДЕ ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ КРЕДИТ БАНКУ
Які варіанти погашення боргу банку пропонують юристи?
Вивчивши обставини справи, юрист може порадити, як закрити кредит в банку з мінімальними втратами. Можливі наступні варіанти:
- Погашення заборгованості зі знижкою.
- Викуп прав вимоги через посередника з ліцензією на факторинг та погашення з дисконтом.
- Звернення в суд, для визнання кредитного договору виконаним.
- Звернення до суду з метою визнання недійсним договору кредитування або для оскарження дій кредитора. Співробітники банку допускають помилки. Можливий пропуск строків позовної давності пред’явлення. Бувають і помилки в самому кредитному договорі. Якщо таке сталося, юрист зверне помилки на користь клієнта.