Юридична компанія «ПІК»

ЩО РОБИТИ З ІПОТЕЧНИМ КРЕДИТОМ

Вирішили написати матеріал на тему проблемних іпотечних кредитів і що чекає боржників за такими кредитами в 2021 році. Тут є про що розповісти, будемо намагатися спрогнозувати розвиток ситуації. Списання боргів по іпотеці, мрія багатьох боржників.

Коротко про проблему іпотечних кредитів

Як врятувати іпотечну квартиру? 2021 рік можна назвати частково переломним для боржників, що мають кредит на нерухоме майно, будь то квартира або будинок.

 • Перший момент. Якщо нежитлові приміщення стягувалися банками протягом 2008-2020 років, то житлова нерухомість була під валютним мораторієм і велика частина у ліквідованих банках Надра банк, Дельта банк і інших. В цьому році швидше за все ліквідація закінчиться і будуть продані пули всіх банків банкрутів.
 • Другий момент, який не можна не згадати, це остаточне злиття Альфа Банк та Укрсоцбанк з великим портфелем іпотечних кредитів. Якщо Укрсоц, перебуваючи в самостійному плаванні, не займався стягненням, то Альфа Банк робить це досить жорстко і професійно.
 • Третій момент, це скасування валютного мораторію на стягнення по іпотеці з вересня 2021 року.
 • Четвертий момент, це поява на ринку України так званих ФК, фінансових компаній, із залученим іноземним капіталом і власне місцевий капітал, бажаючий заробити на купівлі боргів.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Не тіште себе ілюзіями: прийнятий закон про банкрутство не дає права залишити собі іпотечне майно та вимагає додаткових витрат для проведення процедури банкрутства боржником.

Окремо скажемо про ініціативи міністерства юстиції України, таких як автоматичний арешт рахунків боржника всіма банками до кінця року, власне сам реєстр боржників і приватних виконавців.

Прогноз розвитку подій на 2021 рік

Скасування мораторію і продаж прав вимоги за іпотечними кредитами може і швидше за все залише без житла тисячі наших співгромадян. Мляві спроби протестів з Кабміном і Офісом Президента не до чого не приведуть.

До відома! На сьогоднішній день боржників вже виселяють з квартир і “відстояти” майно, а по правді кажучи, тільки сутичку з кредитором, адже вони повернуться, можна тільки стінка на стінку, колектора проти боржника та його команди. Поліція в таких розборках опитує і їде, якщо немає тілесних ушкоджень.

Факторингові компанії, купуючи кредити, зовсім не нагадують старий добрий банк з менеджером Антоном, який дзвонив раз в рік і “мимрив” у трубку, що у вас борг за кредитом та коли банк може одержати оплату. Більшість звикла жити саме так, щось відповісти і жити далі.

Багато боржників так живуть з 2007-2008 року і як говориться, в “вус не дують”. З факторинговими компаніями так не вийде. Перше, що вони роблять, це збирають витрачений капітал, ті, хто може викупити свій борг у ФК, відразу “біжать” і платять, а от далі йде процес стягнення по максимуму. Не будемо стверджувати, що все жахливо, але вас не забудуть і стягнення буде рухатися у максимально прискореному темпі.

Факторингові компанії та приватні виконавці

Комерційні банки на цьому тлі теж “заворушилися”, багато стали продавати право вимоги на факторингові компанії, Альфа банк створив власну структуру по стягненню і виселенню.

До відома! Навіть улюблений Приватбанк пожвавився останнім часом, пішли позови і добровільні продажі. Швидше за все його теж готують до приватизації і його портфель теж скоро вийде на продаж.

Хто допомагає? Так, це приватні виконавці з якими прямо скажемо неможливо “порішати” питання і вони все пам’ятають і працюють. Більшість банків вже перейшли до приватних виконавців, факторингові компанії продовжують стягнення з “госами” тільки там, де процес запущений і видно результат, нові провадження відкривають тільки у “приватників”. Винагорода в 10-20 % робить приватного виконавця максимально мотивованим стягнути у вас борг, призупинити цей процес може тільки суд.

Суди та адвокати в Україні

Багато розмов ходить про необхідність реформи судової системи, зараз брак суддів, а він по деяким регіонам критичний, призводить до того, що засідання мало того, що призначаються не швидко але і переносяться на місяці.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Недосконалість судової системи, нестача суддів, затягування і перенесення судових засідань грає на руку боржникові, який оскаржує” все “. А у адвоката є робота на місяці і роки.

Саме це і ставить мету реформа судової системи, прискорити розгляд позову. Якщо ситуація зміниться, то затягнути процес або, як деякі кажуть, “заморозити кредит”, вже не вийде, банк практично в 70-90% правий і залишається останній рубіж, як виселити мешканців з іпотечного майна.

Виселення з іпотечної квартири сьогодні відбувається методами “дикого заходу”, хто сильніший, той і прав, законодавчо це повинна робити виконавча служба за рішенням суду. Але до повноважень виконавця не входить зняття з реєстрації прописаних у квартирі мешканців, на виписку теж потрібно рішення суду, хоча в іпотечному договорі прописано, що боржник не має права нікого прописувати без згоди іпотекодавця.

Навіть коли квартира вже у власності банку або факторингової компанії, це непросто. Знову ж таки все впирається в суди і строки розгляду таких позовів. Це довго. Але якщо вас виселили з іпотечного житла, отримати назад його також практично неможливо, навіть якщо закон був порушений.

Хто допоможе боржнику

Чи можна скасувати іпотеку? Все це призвело до того, що адвокатською практикою щодо захисту боржників стали займатися люди, особливо в регіонах, які нічого не знають про закони, закон про Іпотеку, Виконавчу службу, Цивільний кодекс і користуючись, як деякі з них говорять, “досвідом”, намагаються захищати боржника від таких “монстрів”, як банки і фінансові компанії.

До відома! Люди, просто відчуйте різницю БАНК або ФК і АДВОКАТ ЮРА з якого-не будь Холмяченська, вважаєте він може вам допомогти?! Ви в цьому не розбираєтеся, а він робить вигляд, що розбирається. Його завдання заробити грошей, на вас і вашій проблемі, а якщо не вийде, ну та й …. Знайде собі нового клієнта. Тому, наполегливо рекомендуємо вибирати адвокатів і компанії, які спеціалізуються на кредитно-фінансових відносинах. Так ви не тільки не змарнуєте гроші на Юру, але і можливо у вас з’явиться ШАНС зберегти вашу квартиру або інше майно.

Варіанти погашення іпотеки:

 • сплатити борг по іпотеці, в повному обсязі;
 • сплатити борг по іпотеці, зі списанням частини;
 • сплатити борг по іпотеці, за рішенням суду;
 • сплатити борг по іпотеці, в рамках виконавчого провадження;
 • сплатити борг по іпотеці, через факторинг.

Як врятувати іпотечну квартиру?

Закриття іпотечного кредиту! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн