Юридична компанія «ПІК»

Процедура стягнення заборгованості по кредиту Україні

Питання про те, як відбувається примусове стягнення заборгованості, за простроченими кредитами турбує багатьох українців. Портфель проблемних кредитів зростає у всіх фінансових установах. Кредитори прагнуть покласти цьому край і активно зайнялися збором боргів. Природно, неплатоспроможні позичальники побоюються надзвичайно жорстких заходів і розорення. Розберемо основні питання примусового стягнення боргів, і з’ясуємо, як позичальникам захистити свої права.

Порядок примусового стягнення боргу

Щоб стягнути заборгованість за законом, кредитор повинен звернутися до суду і отримати рішення про примусове стягнення боргу. Щоб скоротити витрати часу і грошей, кредитори часто, замість вирішення суду, отримують виконавчий напис нотаріуса на договорі кредитування. Нанесення такого напису незаконно, і її можна легко скасувати в суді, але правова колізія дозволяє нотаріусам її робити.

Далі, кредитор звертається до виконавчої служби, там відкривають провадження. Майно і рахунки боржника заарештовують постановою виконавця. Надалі гроші з рахунків списують на користь кредитора, майно конфіскують і розпродають. Виручені кошти, в першу чергу, йдуть на погашення боргу.

Що буде, якщо немає майна

Багатьох цікавить, що буде якщо не платити кредит і немає майна. Борг сам по собі нікуди не зникне. Як тільки у вас з’являться гроші або майно, виконавець постарається їх заарештувати і перерозподілити на користь кредитора. Тому, кредит необхідно погасити. У ситуації, коли майна немає, можна використовувати процедуру банкрутства фізичної особи. Деякий час після її проходження позичальник буде обмежений у фінансових правах, але борг буде повністю погашений.

Прагнучи виконати рішення суду, виконавці шукають засоби до цього. Часто заарештовують зарплатні рахунки і конфіскують кошти з них. Іноді такі дії умовно порушують закон. Утримання кредиту з зарплати не повинно перевищувати 20% від її розміру. Загальний обсяг відрахувань не повинен перевищувати 50%. У зв’язку з відбуванням покарання або виплати аліментів, загальний обсяг відрахувань не може перевищувати 70% заробітної плати.

Тим, кого цікавить, яку суму можуть утримувати з пенсії, слід знати, що правила для пенсій, зарплат і стипендій однакові. Зазвичай утримуватися має не більше 20% пенсійних нарахувань.

Як боржнику захистити свої права і інтереси

Кредитори, особливо по мікрозайму, часто прагнуть стягнути всю суму боргу разом з відсотками і штрафами, абсолютно не цікавлячись правами боржника. Досить часто при цьому порушується закон. Захистити свої права і вийти з проблемної ситуації з мінімальними втратами, позичальникам допомагають кредитні юристи.

Вони можуть:

  • Оскаржити договір кредитування і домогтися списання незаконно нарахованих відсотків, штрафів і пені. Іноді розмір боргу вдається зменшити в кілька разів.
  • Затягувати винесення судом рішення про стягнення боргу примусово. Так можна виграти від декількох місяців до декількох років, на погашення боргу іншим способом.
  • Організувати процедуру банкрутства.
  • Запропонувати інші варіанти виходу зі складної ситуації. Один з них – викуп боргу і погашення його зі знижкою.

Зверніться в юридичну компанію ПІК. Захист боржників – основний профіль її діяльності.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


    5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

    thumb paskivka
    03.02.2022

    5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

    thumb Лора
    11.01.2022

    5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

    thumb Оксана Ефименко
    11.01.2022

    5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

    thumb Ярослав Базичев
    08.11.2021

    5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

    thumb Надежда Слесаренко
    04.10.2021

    5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

    thumb Галина Татаренко
    04.10.2021

    5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

    thumb Дарья Прудникова
    01.10.2021

    5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

    thumb Анна Федорченко
    30.09.2021
Коментарі

  • Майя

    20.02.2021 в 20:47

    Як мені вирішити проблему з простроченими мікропозиками.Дуже прошу у вас допомоги.

    Відповіcти
    • admin

      23.02.2021 в 11:33

      Майа. Будь ласка зателефонуйте.

      Відповіcти
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн