Процедура стягнення заборгованості по кредиту Україні
Питання про те, як відбувається примусове стягнення заборгованості, за простроченими кредитами турбує багатьох українців. Портфель проблемних кредитів зростає у всіх фінансових установах. Кредитори прагнуть покласти цьому край і активно зайнялися збором боргів. Природно, неплатоспроможні позичальники побоюються надзвичайно жорстких заходів і розорення. Розберемо основні питання примусового стягнення боргів, і з’ясуємо, як позичальникам захистити свої права.
ЧИТАТИ ЩЕ: СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО КРЕДИТУ
Порядок примусового стягнення боргу
Щоб стягнути заборгованість за законом, кредитор повинен звернутися до суду і отримати рішення про примусове стягнення боргу. Щоб скоротити витрати часу і грошей, кредитори часто, замість вирішення суду, отримують виконавчий напис нотаріуса на договорі кредитування. Нанесення такого напису незаконно, і її можна легко скасувати в суді, але правова колізія дозволяє нотаріусам її робити.
Далі, кредитор звертається до виконавчої служби, там відкривають провадження. Майно і рахунки боржника заарештовують постановою виконавця. Надалі гроші з рахунків списують на користь кредитора, майно конфіскують і розпродають. Виручені кошти, в першу чергу, йдуть на погашення боргу.
Що буде, якщо немає майна
Багатьох цікавить, що буде якщо не платити кредит і немає майна. Борг сам по собі нікуди не зникне. Як тільки у вас з’являться гроші або майно, виконавець постарається їх заарештувати і перерозподілити на користь кредитора. Тому, кредит необхідно погасити. У ситуації, коли майна немає, можна використовувати процедуру банкрутства фізичної особи. Деякий час після її проходження позичальник буде обмежений у фінансових правах, але борг буде повністю погашений.
Прагнучи виконати рішення суду, виконавці шукають засоби до цього. Часто заарештовують зарплатні рахунки і конфіскують кошти з них. Іноді такі дії умовно порушують закон. Утримання кредиту з зарплати не повинно перевищувати 20% від її розміру. Загальний обсяг відрахувань не повинен перевищувати 50%. У зв’язку з відбуванням покарання або виплати аліментів, загальний обсяг відрахувань не може перевищувати 70% заробітної плати.
Тим, кого цікавить, яку суму можуть утримувати з пенсії, слід знати, що правила для пенсій, зарплат і стипендій однакові. Зазвичай утримуватися має не більше 20% пенсійних нарахувань.
ЧИТАТИ ЩЕ: ПРИМУСОВЕ СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА КРЕДИТОМ
Як боржнику захистити свої права і інтереси
Кредитори, особливо по мікрозайму, часто прагнуть стягнути всю суму боргу разом з відсотками і штрафами, абсолютно не цікавлячись правами боржника. Досить часто при цьому порушується закон. Захистити свої права і вийти з проблемної ситуації з мінімальними втратами, позичальникам допомагають кредитні юристи.
Вони можуть:
- Оскаржити договір кредитування і домогтися списання незаконно нарахованих відсотків, штрафів і пені. Іноді розмір боргу вдається зменшити в кілька разів.
- Затягувати винесення судом рішення про стягнення боргу примусово. Так можна виграти від декількох місяців до декількох років, на погашення боргу іншим способом.
- Організувати процедуру банкрутства.
- Запропонувати інші варіанти виходу зі складної ситуації. Один з них – викуп боргу і погашення його зі знижкою.
Зверніться в юридичну компанію ПІК. Захист боржників – основний профіль її діяльності.
🆘❓📲🎓 Як банк може стягнути борг? Примусове стягнення заборгованості. Стягнення боргів за рішенням суду. Юридична компанія “ПІК”. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо: ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
📃 Читати: СУД ПО КРЕДИТУ
📃 Читати: КРЕДИТ КУПИЛА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
✅ Ознайомитися з цінами на послугами, Ви можете за посиланням.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01
Майя
20.02.2021 о 20:47Як мені вирішити проблему з простроченими мікропозиками.Дуже прошу у вас допомоги.
Юридическая компания ПИК
23.02.2021 о 11:33Майа. Будь ласка зателефонуйте.