
Юридична компанія «ПІК»
Виселення із заставної квартири

Іпотечні кредити видають на кілька років і суми позик за ними обчислюються десятками і сотнями тисяч гривень. За цей термін можуть статися різні непередбачені зміни: зниження доходів, втрата роботи, захворювання, які не дозволять позичальникові своєчасно платити. Невже всі платежі виявляються марними і позичальника викинуть з житла? Дізнаємося, як відбувається процес виселення з квартири за борги , і що робити неспроможному позичальнику.
Як банки забирають квартири боржників
Банки — це комерційні підприємства, орієнтовані на отримання прибутку і ліберальничати з проблемними боржниками вони не збираються. Банки продають квартири боржників двома способами:
- По іпотечному застереженню.
- За рішенням суду.
Іпотечне застереження включається майже в кожен договір кредитування під заставу нерухомості, і дозволяє банку переоформити заставну квартиру у свою власність, без судового рішення, якщо позичальник порушить умови платежів. Перереєструвавши житло на себе цим способом, банк втрачає право вимагати від позичальника будь-яких грошових коштів за цим договором кредитування. Тому користуються банки відповідним застереженням не завжди.
Вигідно, проводити виселення мешканців з-за боргів і продавати їх квартиру, використавши іпотечне застереження, тоді, коли кредит майже виплачений і вартість житла значно перевищує суму боргу. Якщо борг великий, банки подають в суд. Тоді вони здобувають можливість не тільки забрати квартиру, по і поширити стягнення на інше майно боржника. Квартиру вони, звичайно заберуть, але й інша власність боржника потрапить під удар.
Є певні обмеження не дозволяють виселяти позичальника на вулицю в зимовий час і виписувати з квартири неповнолітніх. Але банки терплячі — вони почекають весни або повноліття. Виникає питання про те, що робити коли банк забирає квартиру за борги. Правильна відповідь на нього при перших ознаках того, що платити ви не зможете і квартира потрапляє під удар, звернутися за допомогою до юристів, які займаються антиколекторної діяльністю.
Чим допоможуть антиколектори
Антиколектори — це юридичні компанії, зосереджені на захисті прав боржників. Досвід у солідних компаній в цьому питанні великий і кількість клієнтів, врятованих від виселення, обчислюється сотнями. Треба тільки розуміти, що методів захисту інтересів клієнтів антиколектора може бути кілька:
- Оскарження кредитного договору та визнання його юридично нікчемним. Для цього текст договору повинен містити порушення законодавства. Таке трапляється часто, але знайти такі помилки під силу тільки юристу.
- Вилучення квартири за борг можна оскаржити в суді. За допомогою різних юридичних прийомів, прийняття судом рішення можна відтягнути на тривалий термін, іноді на роки. Весь цей час позичальник може жити в квартирі і займатися пошуком грошей для розрахунку з банком.
- Є варіант викупу боргу та погашення його зі знижкою, гроші доведеться заплатити , але сума може бути значно менше.
- Методів захисту прав позичальника багато. Зверніться до антиколекторів і вони підкажуть, які з них принесуть результат у вашому випадку.