img Чи списують банки борги по кредитах - компанія | «ПІК»
FB Twitter Pinterest YouTube

Чи спише банк безнадійний кредит

Понад 50%, виданих українськими банками, кредитів є проблемними. Тобто, платежі по ним не проводяться зовсім, або проводяться не в повному обсязі, або несвоєчасно. Криза в економіці країни боляче вдарила не тільки по позичальниках, а й по самим банкам. Частина фінансових установ збанкрутувала. Для діючих банків портфелі проблемних кредитів становлять серйозну проблему. З’ясуємо, чи списують банки борги по кредитах.

ЧИТАТИ ЩЕ: Банк подав до суду за заборгованість

Причини, які примушують банки списувати борги

Банки мають кілька причин для списання проблемних боргів. До них відносяться:

 • Необхідність резервування коштів під проблемні позики. Зарезервованими грошима банк користуватися не може. До тих пір, поки кредит числиться за банком, кошти недоступні.
 • Отримання грошей з боржника вимагає часу і витрат. Для примусового стягнення боргу необхідно отримати судове рішення, звернутися з ним до виконавців і очікувати стягнення коштів. Для виконання всієї процедури необхідно наймати юристів, а результат може бути нульовим – у позичальника, наприклад, не виявиться майна.
 • Продаж боргів колекторам, практично не приносить грошей, за те серйозно погіршує імідж банку. Колектори купують борги зі знижкою близько 90% від номіналу. При цьому колекторські агентства дуже жорстко працюють з позичальниками, а ті скаржаться на це, називаючи і банк, в якому отримували позику.

З цих причин списання боргів по кредитах, які стали проблемними, поступово відбувається.

ЧИТАТИ ЩЕ: Викупити свій кредит у банку

Які кредити списати вдасться, а які ні

Національний банк України чітко встановив, що можуть бути списані тільки безнадійні кредити. Тобто, по кредиту повинен закінчитися термін позовної давності (3 роки), у позичальника не повинно бути майна, на яке можна звернути стягнення боргу, позичальник повинен відмовитися від запропонованої йому програми реструктуризації боргу. При реструктуризації змінюють правила погашення боргу, позичальник платить невеликі суми, але в перебігу тривалого часу.

Найчастіше під списання йдуть невеликі споживчі кредити. Витрати на їх стягнення можуть перевищити суму боргу. Українців, частіше за все, цікавить списання основного боргу по іпотеці. Не зумівши вносити платежі за таким кредитом, позичальник позбавляється житла, часто єдиного. Однак, сама по собі, іпотека передбачає наявність у боржника цінного майна – квартири або будинку. Відповідно, списання таких кредитів суперечить критеріям НБУ. На жаль, списання боргу по іпотеці неможливо. Зверніться до юристів, компаній, що займаються захистом позичальників, вам підкажуть інші шляхи вирішення проблеми.

✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:

 1. Списанню боргу за кредитом
 2. Захист від колекторів і фінансових компаній
 3. Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
 4. Виконавчим і судовим провадженням

Та інших питань

➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01

Залишити заявку

Задайте питання прямо зараз

Відгуки в Google про нас

 • review rating 5  Огромное спасибо компании ПИК. Помогли закрыть ипотеку на жилье, которую брали в 2008 году в долларах. Вели переговоры с коллекторами. Ребята профессионалы в своём деле, нашли лучшее решение, довели дело до победного конца. Отдельное спасибо Егору, Вы исполнили нашу двенадцатилетнюю мечту.

  thumb Ирина Кучма
  5/28/2020

  review rating 5  Пользуюсь услугами компании. Очень довольна качеством услуг и отношением коллектива. Очень рекомендую.

  thumb Василиса Еременко
  4/21/2020

  review rating 5  Огромное спасибо компании Пик и отдельная благодарность Егору Повстяному, к которому мы обращались с нашими проблемами, за высокий профессионализм, внимание, понимание и нахождение наилучших решений в наших непростых вопросах и доведение их до победного конца!

  thumb vitalii zhihunov
  4/20/2020

  review rating 5  Очень рекомендую компанию "ПИК". Быстро, профессионально, клиенториентированно! Благодарна за юридическую помощь, комплексное решение вопроса и просто за человечность!

  thumb Ірина Калініченко
  2/10/2020
 • review rating 5  Спасибо, помогли решить вопрос с Альфа банком уже довели до продажи квартиры. Юристы остановили аукцион на СЕТАМ, до этого связался с мошенниками, обещали договориться с банком, что куплю сам дешево.Сделал предоплату и чуть без квартиры не остался.

  thumb Oлег В
  2/05/2020

  review rating 5  Отличная компания! Помогли решить вопрос по закрытию ипотечного кредита в ликвидируещем банке. Профессиональный подход. Полное юридическое сопровождение. Особая благодарность Егору,Николаю и Елене юристы с которыми приятно было сотрудничать! ЮК ПИК это настоящие профессионалы! Рекомендую всем у кого есть проблемы с кредитами!

  thumb Роман Думанов
  1/28/2020

  review rating 5  Рекомендую. Был арест на автомобиле, брал по доверенности с хозяином связи не осталось, еще и с другой области он был. Юристы решили дистанционно, даже ехать не пришлось, правда был арест по штрафам и пришлось оплатить за того парня, но машину смог с учета снять и на себя оформить

  thumb Александр Осыка
  1/24/2020

  review rating 5  Хочу выразить свою благодарность Егору и Николаю, за помощь в выкупе кредита на аукционе. Ребята профи своего дела. Всё чётко, ответственно и главное - результативно! Советую!!

  thumb Светлана
  9/14/2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Будь ласка, поставте оцінку статті

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Читати більше
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img