img ЩО ТАКЕ ФАКТОРИНГ✔️адвокат з кредитів | «ПІК»
FB Twitter Pinterest YouTube

Придбання фізичною особою права вимоги за кредитом

Можливість продаж прав вимоги по кредиту відкриває можливість погашення боргу зі значною знижкою. З’ясуємо чи може фізична особа придбати право вимоги по кредиту.

ЧИТАТИ ЩЕ: ЯК КРАЩЕ ПОГАСИТИ КРЕДИТ

Що таке факторинг і як працює схема погашення боргу зі знижкою

Самі банки погашати борг за частину його номінальної вартості не можуть за законом. Причина в тому, що позичання великої суми чужих грошей, а списання боргу за меншу суму відкривають безмежний простір для корупції. Тому банки продають проблемні кредити третім особам — факторам.

У народі факторів називають колекторами, але законодавство України цього слова не містить. Фактори займаються факторингом — скупкою боргів зі знижкою і отриманням з боржника. Тобто, факторингова фірма має можливість заробити на відступлення права вимоги за кредитним договором їй банком, навіть якщо не отримає всієї номінальної суми боргу. Ті, кого в народі називають колекторами, на такі операції зазвичай не йдуть, воліючи вибивати борг їх позичальника повністю.

Однак деякі юридичні компанії, зокрема ПІК, що захищають права позичальників, створили власні факторингові компанії, отримали державну ліцензію на цю діяльність, і працюють за наступною схемою:

 • Клієнт звертається до фактору з проблемним кредитом.
 • Вивчається питання про можливе відступлення права вимоги з дисконтом.
 • Якщо покупка боргу зі знижкою можлива, укладається договір про викуп фактором у банку кредиту за гроші позичальника з погашенням його згодом на обумовлених умовах.
 • Договір виконується, кредит погашається зі знижкою, і всі сторони задоволені.

Однак за свою посередницьку діяльність у таких угодах, факторингові компанії беруть винагороду. Виникає питання про те, чи можливий викуп права вимоги фізичною особою.

ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: АНТИКОЛЛЕКТОР В УКРАЇНІ

Вдасться чи фізичній особі купити кредит у банку

До недавнього часу придбання прав вимоги за кредитними договорами фізичними особами була можливою. Але і тоді покупцем не міг бути не тільки сам позичальник, але і поручителі за його кредитом. Тобто, залучення посередника до схеми викупу боргу зі знижкою потрібно завжди. Правда, це могла бути фізична особа, з самим конкретним кредитом не пов’язана. Дуже багато кредитів продав фізичним особам Фонд гарантування вкладів, він розпродавав активи ліквідованих банків кому завгодно. Тепер, всі раніше укладені угоди з продажу кредитів приватним особам можуть бути оскаржені в суді.

Велика Палата Верховного Суду України у постанові від 31 жовтня 2018 року по справі №465/646/11 оприлюднила наступну правову позицію: Фізична особа — неналежна особа для передачі йому прав вимоги за кредитним договором. У відповідності зі ст. 1054 ЦК України, кредитором може бути тільки банк або інша фінансова установа. Після прийняття цієї постанови, придбання прав вимоги за кредитом фізичною особою можна поставити під сумнів.На сьогоднішній день, є випадки де факторингові компанії подавали в суд на скасування поступки по операціях ФГВФО. Для реалізації схеми викупу кредиту зі знижкою необхідно звертатися у факторингову компанію, так буде безпечніше.

✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:

 1. Списанню боргу за кредитом
 2. Захист від колекторів і фінансових компаній
 3. Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
 4. Виконавчим і судовим провадженням

Та інших питань

➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01

Залишити заявку

Задайте питання прямо зараз

Відгуки в Google про нас

 • review rating 5  Огромное спасибо компании ПИК. Помогли закрыть ипотеку на жилье, которую брали в 2008 году в долларах. Вели переговоры с коллекторами. Ребята профессионалы в своём деле, нашли лучшее решение, довели дело до победного конца. Отдельное спасибо Егору, Вы исполнили нашу двенадцатилетнюю мечту.

  thumb Ирина Кучма
  5/28/2020

  review rating 5  Пользуюсь услугами компании. Очень довольна качеством услуг и отношением коллектива. Очень рекомендую.

  thumb Василиса Еременко
  4/21/2020

  review rating 5  Огромное спасибо компании Пик и отдельная благодарность Егору Повстяному, к которому мы обращались с нашими проблемами, за высокий профессионализм, внимание, понимание и нахождение наилучших решений в наших непростых вопросах и доведение их до победного конца!

  thumb vitalii zhihunov
  4/20/2020

  review rating 5  Очень рекомендую компанию "ПИК". Быстро, профессионально, клиенториентированно! Благодарна за юридическую помощь, комплексное решение вопроса и просто за человечность!

  thumb Ірина Калініченко
  2/10/2020
 • review rating 5  Спасибо, помогли решить вопрос с Альфа банком уже довели до продажи квартиры. Юристы остановили аукцион на СЕТАМ, до этого связался с мошенниками, обещали договориться с банком, что куплю сам дешево.Сделал предоплату и чуть без квартиры не остался.

  thumb Oлег В
  2/05/2020

  review rating 5  Отличная компания! Помогли решить вопрос по закрытию ипотечного кредита в ликвидируещем банке. Профессиональный подход. Полное юридическое сопровождение. Особая благодарность Егору,Николаю и Елене юристы с которыми приятно было сотрудничать! ЮК ПИК это настоящие профессионалы! Рекомендую всем у кого есть проблемы с кредитами!

  thumb Роман Думанов
  1/28/2020

  review rating 5  Рекомендую. Был арест на автомобиле, брал по доверенности с хозяином связи не осталось, еще и с другой области он был. Юристы решили дистанционно, даже ехать не пришлось, правда был арест по штрафам и пришлось оплатить за того парня, но машину смог с учета снять и на себя оформить

  thumb Александр Осыка
  1/24/2020

  review rating 5  Хочу выразить свою благодарность Егору и Николаю, за помощь в выкупе кредита на аукционе. Ребята профи своего дела. Всё чётко, ответственно и главное - результативно! Советую!!

  thumb Светлана
  9/14/2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Будь ласка, поставте оцінку статті

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Loading...
Читати більше
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img