Юридична компанія «ПІК»

ЗАХИСТ ВІД КОЛЕКТОРІВ

Колектори як з ними боротися?  Захист позичальника від незаконних дій колекторів потрібен боржникам, чий борг за кредитом було продано банком або МФО до колекторської компанії в Україні.

У ряді випадків кредитор укладає з колекторами договір доручення, яким вони за певну плату беруть зобов’язання, пов’язані зі стягненням проблемної заборгованості: направлення листів із вимогами, ведення переговорів тощо. часто колектори діють жорстко, часом переступаючи рамки закону. Ефективно протистояти тиску допоможе звернення до юриста.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Чи мають право колектори погрожувати

В Україні нерідкі ситуації, коли боржнику погрожують колектори. Чи мають вони це право? Ні, такі дії є протизаконними.

У липні 2021 року набрав чинності Закон № 4241, який суворо обмежує права колекторських компаній. Згідно з цим документом, їх співробітники можуть спрямовувати вимоги щодо сплати боргу виключно за допомогою офіційних листів, текстових та голосових повідомлень, озвучувати їх під час дзвінків (не частіше 1 разу на добу, виключно з 9:00 до 20:00 у робочі дні) та особисті зустрічі. При цьому співробітник колекторської компанії повинен представитися назвати кредитора, якого він представляє. Боржник, у свою чергу, може запитати документи, що підтверджують правомочність колекторів та суму боргу.

До відома! Якщо погрожують колектори, ви маєте право блокувати дзвінки, не вступати з ними у діалог, а також звернутися зі скаргою до НБУ та подавати на здирників до поліції. При цьому насамперед варто проконсультуватися з юристом.

Як колектори вибивають борги

З метою отримання бажаної суми колектори застосовують як законні, і суперечать закону способи:

 • дзвонять по телефону;
 • відправляють листи, СМС, повідомлення у месенджери;
 • зустрічають боржника надворі;
 • приходять додому або роботу, повідомляють про заборгованість роботодавцю;
 • чинять психологічний тиск на родичів.

Чи мають право колектори вибивати борги? Зрозуміло, що ні. Однак співробітники колекторських компаній проходять психологічну підготовку, володіють практиками НЛП та чудово вміють маніпулювати людьми. Тому ваше головне завдання – не реагувати на хитрощі та перевести спілкування в рамки правового поля.

Рада юридичної компанії «ПІК»

На що мають право колектори, то це на звернення до суду (хоча до таких дій вони вдаються дуже рідко, оскільки це не вигідно) або стягнення майна за виконавчим написом нотаріуса. Нотаріальний напис легко оскаржити та визнати незаконним, щоправда, для цього буде потрібна допомога фахівця.

Чи можуть приїхати колектори додому і як колектори дізнаються про місце роботи

Чи можуть колектори дізнатися, де я працюю? Це питання цікавить боржників, які змінили роботу і працюють уже не в тій організації, яка була зазначена в анкеті, що заповнюється для банку, МФО. Варто зазначити, що пошук роботи для співробітників колекторських компаній – не проблема. Вони шукають необхідну інформацію в соцмережах через бюро кредитних історій, навіть якщо інформація знаходиться в закритому доступі.

Чи мають право колектори приїхати додому до боржника, здебільшого колектори загрожують приїхати додому але є колекторські компанії, які справді відвідують боржника і навіть його родичів. Так, колектори можуть заявитись до боржника особисто але загрожувати у них права немає.

Важливо! Колектори можуть дізнатися про місце роботи, ситуація, коли колектори приїхали додому теж може виникнути. Законність їхніх дій – зовсім інша річ.

Що робити, якщо колектори вимагають борг

Коли колектори вимагають борг, насамперед варто з’ясувати, чи мають вони право вимоги, чи збігаються озвучені ними цифри з дійсною сумою. Якщо колектори діють у рамках закону, борг краще сплатити.

Незважаючи на те, що, як правило, новий кредитор викуповує борги за безцінь, домовитися про списання пені, штрафів та відсотків досить складно. Але все ж таки можливо. Фахівці з проблемних кредитів юридичної компанії «ПІК» допоможуть домогтися поступок навіть у незговірливого кредитора та назавжди закрити проблемний борг на вигідних для вас умовах.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Якщо колектори вимагають повернути борг, і ви можете його сплатити, здійснюйте оплату через банк, так, щоб платежі були зафіксовані. Вимагайте підтвердити факт повного погашення гарантійним листом.

Хто такі колектори і як з ними боротися

Донедавна поняття «колектор» існувало лише розмовному побуті і було закріплено на законодавчому рівні. Законом № 1349, який набув чинності у 2021 році, термін «колекторська компанія» було введено до законодавства (зокрема, до Закону «Про споживче кредитування»). Такою компанією є юридична особа, включена до Реєстру колекторських компаній, діяльність яких регулюється Нацбанком.

Інформації про те, хто такі колектори, і як із ними боротися, в інтернеті чимало, проте при визначенні правомірності їхніх дій необхідно керуватися насамперед нормативними актами.

До відома! Щоб знати, як боротися з колекторами, вивчити досконально закони замало. Щоб захистити свої права необхідно правильно їх застосовувати. Як грамотно діяти у тій чи іншій ситуації, підкаже юрист-антиколектор.

Як захиститься від колекторів

Захист від колекторів, а точніше колекторського свавілля, боржників за кредитами в Україні забезпечений штрафними санкціями за порушення норм етичної поведінки. Максимальний штраф – 102 тис. грн.

У разі систематичних порушень компанію позбавляють ліцензії та, відповідно, можливості здійснювати діяльність, виключають із Реєстру. В Україні вже зафіксовано реальні випадки зупинення ліцензій колекторських організацій через багаторазові скарги споживачів.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Грамотно вибудуваний юридичний захист від колекторів дає можливість покласти на порушників кримінальну відповідальність за шахрайство, здирництво, загрозу знищення майна тощо.

Юридична допомога від колекторів

Правова допомога від колекторів включає:

 • аналіз договору з кредитором та визначення правомірності вимог;
 • оскарження кредитного договору та окремих його положень;
 • аудит договору між первинним кредитором та колекторською компанією;
 • ведення письмової та усної комунікації з колекторами;
 • здійснення переговорів щодо зменшення суми виплати;
 • оскарження у суді виконавчого напису нотаріуса;
 • забезпечення захисту у разі протизаконних дій колекторів.

Кваліфікований адвокат забезпечує надійний захист ваших прав у досудовому та судовому порядку.

До відома! Професійна допомога у боротьбі з колекторами убезпечить вас не лише від погроз та психологічного тиску, а й від обману. Адже нерідко, отримавши гроші, колектори продовжують дошкуляти старим клієнтам новими вимогами.

Що робити, якщо погрожують колектори

Колектори погрожують, що робити? Не панікуйте і не робіть поспішних дій. Не виходить протистояти пресингу – блокуйте дзвінки, попередьте родичів. Ви також можете спокійно не відповідати на питання про доходи та фінансове становище.

Якщо колектори приїхали до вас додому, ви маєте повне право не відчиняти їм двері та викликати поліцію. Розмови із погрозами слід записувати, а потім пред’являти правоохоронним органам. Скарги на порушення етики у разі стягнення боргів приймаються контакт-центром НБУ. У разі зазіхання на ділову репутацію, порушення законодавства про захист персональних даних можна подати позов до суду.

Важливо! Якщо не знаєте, що робити, коли погрожують колектори, не наважуєтеся вжити заходів для власного захисту, вам допоможе спеціаліст по роботі з колекторами.

Кому скаржитися на колекторів

Коли ви точно знаєте, що колектори переступили межу дозволеного законом, відразу виникає питання, куди скаржитися на колекторів. Ви можете звернутися із заявою до поліції, з позовом до суду, поскаржитися державному регулятору колекторських організацій – Нацбанку.

Щоб правильно кваліфікувати порушення, грамотно скласти заяву або судовий позов, зібрати необхідні докази неправомірності дій колекторів, зверніться до юристів компанії «ПІК». Допоможемо ефективно захистити ваші права та повернути довгоочікуваний спокій.

Погрожують колектори?

Як боротися із колекторами. Захист від колекторів. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, вирішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юристаЗалишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн