
Юридична компанія «ПІК»
НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС ПО КРЕДИТУ

Виконавчий напис нотаріуса на кредитному договорі – це пряме розпорядження про стягнення боргу на користь кредитора, за рахунок грошових коштів або майна.
Такий напис дозволяє виконавчій службі відкрити провадження і приступити до примусового стягнення. Останнім часом, кредитори часто звертаються саме до нотаріусів, а не в суд.
Що таке нотаріальна напис на кредитному договорі
Виконавчий напис по кредиту, зроблений нотаріусом, можливий, право закріплено в Законі України про Нотаріат. Список документів, на яких його можна наносити, міститься в Постанові Кабінету Міністрів № 1172.
Список довгий і кредитні, і іпотечні договори в ньому є. Однак в даний список вони додані постановою Кабміну № 662. 22 лютого 2017 року Київський апеляційний суд скасував постанову № 662 Кабміну. Це рішення підтверджено Великою палатою Верховного Суду. Таким чином, кредитні та іпотечні договори зі списку в постанові № 1172 повинні бути виключені, але цього не зробили.
До відома! Таких написів кредитор може зробити скільки завгодно, у одного або у різних нотаріусів, вони незаконні, але прогалини в законодавстві і “нечисті на руку нотаріуси” дозволяють стягувати борги таким способом.
Виконавчий напис нотаріуса за кредитними договорами
Нотаріальна напис на кредитному договорі може бути отримана швидко, при порівняно невеликих витратах. Стандартний шлях стягнення боргу через суд займає кілька місяців, а іноді і років. Судові витрати обходяться в значні суми.
Крім того, судочинство – змагальний процес, адвокати позичальника можуть домогтися як списання боргу, так і його значного зменшення. Ось і йдуть кредитори до нотаріусів, що дозволяє їм стягнути кошти в повному обсязі і без зволікань.
Рада юридичної компанії “ПІК”
Якщо кредитор стягує борг через нотаріуса, залучити його до відповідальності неможливо, втім як і нотаріуса з виконавцем. Єдиним способом “покарати” кредитора буде стягнення правової допомоги через суд.
Виконавчий напис нотаріуса на договорі
Виникла правова колізія: виконавчий напис нотаріуса на договорі застави і кредитний договірі може бути зроблений нотаріусом. На підставі неьго кредитор, через виконавчу службу, приватного виконавця, може приступити до примусового стягнення боргу. Але, є одне велике АЛЕ – якщо позичальник буде захищати свої права, виконавчий напис буде скасована судом.
Зверніться в юридичну компанію ПІК. Фахівці компанії захистять права позичальника і запропонують варіанти вирішення боргових проблем.