
Юридична компанія «ПІК»
Чи можуть забрати квартиру за несплату кредиту в Україні

Чи може забрати банк або МФО ваше майно, в тому числі і квартиру без суду. Яка є можливість у кредитора в разі якщо квартира куплена в іпотеку і у МФО якщо у вас борг по кредиту?
За кредитом МФО така можливість є, для цього МФО може зробити виконавчий напис нотаріуса. Борг по кредиту повинен бути не менше ста тисяч гривень.
Можливість позасудового вилучення іпотечної застави надає кредиторам 37 стаття іпотечне застереження в законі України «Про іпотеку». Текст цієї статті закону говорить про те, що якщо в кредитному договорі міститься застереження, що дозволяє задовольняти вимоги кредитора за рахунок передачі йому прав на закладену нерухомість, то кредитор має право переоформити це майно в свою власність. Таке застереження є у всіх іпотечних договорах і банки, а також ті, хто купили у них права вимоги, колекторські агентства і факторингові компанії активно цим правом користуються.
Як протидіяти вилученню нерухомості
Кредитори, які вирішили скористатися своїм правом, зазвичай діють за простою двокроковою схемою:
- Прийняття на баланс предмета іпотечної застави.
- Продаж нерухомості третім особам.
Далі позичальникові повідомляють, що його будинок або квартира йому більше не належить, а є власністю нового покупця, судитися з яким практично безглуздо. Особливо часто таку схему застосовують колектори.
Для протидії таким діям кредитора існує кілька методів:
- Оскарження іпотечного застереження в суді.
- Неотримання ніяких повідомлень від кредитора. Для оформлення майна на себе він повинен надати доказ того, що позичальник попереджений про його наміри за 30 днів.
- Арешт майна. Позичальник за допомогою друзів і родичів створює суперечку навколо майна і заарештовує його.
Чи може банк забрати квартиру за несплату кредиту, залежить від боржника, точніше його дій і дій юриста. Слід враховувати, що кожен випадок індивідуальний і, щоб оскаржити дії колекторів найбільш ефективним способом.