Викуп боргу у банку третьою особою
Позичальники не завжди можуть адекватно оцінити свої майбутні фінансові можливості і нерідко їх переоцінюють. Адже всі ми віримо, що далі буде тільки краще. Але реальність не завжди погоджується з нашими планами. На 1 травня 2018 року сума проблемних кредитів – тобто тих, за якими є прострочення – в Україні досягла одного трильйона гривень. Все частіше позичальники задаються питанням: що робити, якщо не платив за кредитом? Як його закрити? Це залежить від конкретного випадку, але давайте розглянемо ситуацію в цілому.
ЧИТАТИ ЩЕ: ВИКУП БОРГУ У БАНКУ
Проблемний кредит: перспективи позичальника
Прострочена позика схожа на сніжний ком – він моментально обростає штрафними відсотками і пенею, стаючи з кожним днем все більше лякаючею і непідсильною для боржника. Особливо вразливими виявилися іпотечні позичальники. Через обвал ринку нерухомості в 2014 році, багато хто опинився в непростій ситуації. Ринкова вартість заставного майна – в цьому випадку, будинку або квартири – менше, ніж залишок боргу. При цьому, не варто забувати про платежі, які були вже зроблені. Таким чином, платити не вигідно, а не платити – страшно. Так що ж робити, якщо утворився великий борг по кредиту?
Варто розуміти, що положення кредитора також не найзручніше. Як і будь-який бізнес, він прагне до мінімізації ризиків і витрат. Тому, найчастіше, банк або пропонує боржнику домовитися, або намагається позбутися проблемної позики, продавши права вимоги на неї. Обидві ситуації грають на руку позичальникові. У першому випадку можна домогтися списання частини боргу і штрафних відсотків і отримати вигідні умови реструктуризації. У другому – самому викупити свій же борг. Відразу обмовимося. Закон забороняє викуп безпосередньо позичальником або поручителем. Але купувати на третю особу цілком легально. У цьому випадку теж можна зменшити суму.
Схема викупу виглядає наступним чином:
- Юридична або фінансова компанія – третя особа позичальника – вивчає кредитний договір.
- Вартість кредиту узгоджується з банком..
- Списуються штрафи і визначається дисконт. Банк продає кредит за ціною нижче фактичного боргу, оскільки мета нового власника прав стягнення – отримати прибуток.
- Відбувається викуп за ціною прийнятною для позичальника.
- Права вимоги переходять до посередника. Тепер борг позичальника належить компанії, що представляє його інтереси.
- Відбувається поступка прав на третю (довірену) особу позичальника. Зазвичай це хтось із родичів, або близьких.
- Далі новий власник разом з позичальником можуть або заморозити кредит, або оформити його погашення. У першому випадку борг формально залишається, але його стягнення ніколи не станеться. У другому – позика закривається, але оплата не відбувається. Однак “кредитору” доведеться заплатити податок на прибуток від суми кредиту з відсотками.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЯК ВИКУПИТИ БОРГ У БАНКУ
Отримати консультацію про викуп боргу у банку або допомоги в спорах кредиторами.
📲✍🆗 Як викупити свій борг? Вирішити проблему з кредитом, арештом або реєстром боржників, вам допоможуть юристи компанії “ПІК”. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо: ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
📃 Читати: СУД ПО КРЕДИТУ
📃 Читати: КРЕДИТ КУПИЛА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
✅ Ознайомитися з цінами на послугами, Ви можете за посиланням.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01