
Юридична компанія «ПІК»
Як працюють факторингові компанії

Фінансові кризи 2008 і, особливо, 2014 року істотно відбилися на платоспроможності населення і повернення кредитів позичальниками України. Більшість кредитів на покупку нерухомості, автомобілів і інших цінностей номінувалися в валюті. З 2014 року курс гривні впав до долара більш ніж в три рази, відповідно і виріс борг в гривневому еквіваленті. При цьому доходи українці отримують в гривні, і вони не тільки не зросли пропорційно, але у багатьох і знизилися. На борговому ринку України існує криза платежів за отриманими кредитами.
Від цієї проблеми постраждали і самі банки, що видавали кредити. З цієї причини про факторинг можна говорити, як про масове явище. Розберемося, як працює факторингова компанія, чого побоюватися і як з нею взаємодіяти позичальнику.
ЧИТАТИ ЩЕ: КУПИТИ СВІЙ БОРГ У ФАКТОРИНГОВИХ КОМПАНІЙ
Методи роботи факторів
Організація, яка купила право вимоги по кредиту, називається фактором. Саме таке придбання прав називається факторингом. Зазвичай факторингом займаються самі банки або їх дочірні компанії, але можливо і створення не пов’язаних з кредитними установами факторингових компаній. Купівля кредиту на факторингову компанію, для самого фактора, має на меті отримання прибутку. Прибуток виходить за рахунок придбання боргу зі значною знижкою, іноді ця знижка може доходити до 80% суми заборгованості позичальника.
Банки продають проблемні борги тому, що наявність великої портфеля проблемних кредитів позбавляє їх можливості отримання допомоги від НБУ і, іноді, загрожує втратою ліцензії. Саме тому банки готові продати право вимоги за кредитними договорами, які не виконуються, із значним дисконтом.
Стягнення боргу факторинговою компанією проводиться за стандартною схемою:
- Надання психологічного тиску на позичальника.
- Звернення до суду.
- Отримання судового рішення про примусове стягнення боргу та виконання його за участю судових виконавців, або по іпотечному застереженню.
Будь-які дії, що виходять за межі цієї схеми, можуть підпадати під кримінальну відповідальність. Тому далі психологічного пресингу фактори заходять дуже рідко. Однак, за рішенням суду вони можуть звернути стягнення заборгованості на будь-яке майно боржника, незалежно від того знаходиться воно в заставі або ні.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЯК ПРАЦЮЮТЬ ФАКТОРИНГОВІ КОМПАНІЇ
З факторинговою компанією краще вступити в переговори. Придбання боргу зі знижкою дозволяє їй отримати прибуток навіть не отримавши повної суми боргу. Закриття кредиту зі знижкою можливо. Переговори краще доручити юристам.