
Юридична компанія «ПІК»
Як правильно спілкуватися з фінкомпаніями

Фінансові компанії, які купують права вимоги по кредиту у банків, мікрофінансових організацій і інших кредиторів та отримують потім гроші з позичальників, для України явище порівняно нове. Позичальники часто не знають, як себе вести з фінкомпаній, що повідомила про те, що ваш борг тепер належить їм. Розберемося в цьому питанні.
ЧИТАТИ ЩЕ: АДВОКАТ ПО ІПОТЕЦІ
Як працюють такі фінансові компанії
Мовою офіційних документів, діяльність зі збору боргів називається факторингом. Однак, в народі, співробітників таких компаній часто називають колекторами. Колекторська діяльність обросла багатьма міфами, і люди, які дізналися, що кредит купила фінкомпанія часто лякаються.
Дійсно, колектори часто діють грубо, на межі фолу. Боржника залякують і прагнуть створити йому проблеми. Наприклад, телефонують серед ночі, або повідомляють про проблемний кредит родичам і знайомим. Мета такої поведінки, домогтися якнайшвидшого погашення кредиту. Колектори живуть на різницю між сумою, сплаченого при покупці кредиту і реально отриманими грошима при його погашенні, їх мета швидке отримання прибутку.
Зрозуміло, що методи залякування, можуть спрацювати тільки в тому випадку, якщо у несумлінного позичальника є гроші, або він може зайняти, попросити у родичів або отримати кошти з інших джерел. Якщо грошей і можливості їх отримати немає, до криміналу колектори, як правило, не доходять. Вони починають діяти як будь-які інші кредитори:
- Через суд вимагають примусово погасити кредит.
- На підставі рішення суду звертаються до державних або приватних виконавцям, а ті накладають арешт на майно боржника.
- В кінцевому підсумку, майно продається на торгах, а з виручених коштів задовольняються законні претензії кредитора.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: ЯК ПРАЦЮЮТЬ ТАКІ ФІНАНСОВІ КОМПАНІЇ
Як вести себе з фінкомпаній
Факторингові компанії, насправді, це всього лише один з типів кредиторів. Поводитися з ними слід так само, як з будь-яким іншим банком:
- Перевірте наявність ліцензії на факторинг. Ця діяльність вимагає ліцензування та, якщо ліцензії немає, можете припинити спілкування.
- Якщо колектори порушують правила, почніть фіксувати порушення, повідомте компанії про це і про намір подати заяву в поліцію і суд.
- Переконайтеся, що права вимоги за вашим кредитом дійсно перейшли до фінкомпанії.
- Вступіть до переговорів з новим кредитором. На початку, всі кредитори вимагають повного погашення боргу, включаючи всі пені і штрафи. Однак, кредит вони купили зі знижкою від 25 до 80% його номіналу, і мають простір для маневру. Викуп кредиту у фінкомпанії зі знижкою можливий.
Звісно, захист своїх прав краще доручити професіоналам. Зверніться в юридичні компанії, які захищають боржників. Деякі з них, і ПІК зокрема, спеціально придбали ліцензії на факторинг і навіть можуть викупити ваш кредит у банку і погасити його на заздалегідь узгоджених умовах. У будь-якому випадку, досвідчені юристи краще зможуть захистити ваші права і інтереси, ніж ви самі.