
Юридична компанія «ПІК»
СКАСУВАТИ ВИКОНАВЧИЙ НАПИС НОТАРІУСА

Як скасувати виконавчий напис нотаріуса, не варто шукати відповідь на це питання довго, відповідь безальтернативна і лише одна – суд за виконавчим написом нотаріуса.
Скасування виконавчого напису, за неможливості домовитися з кредитором, можливе лише через суд.
ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!
Дізнатися більше та отримати консультацію!
+38 095 150 05 01
+38 097 050 05 01
Підстави для скасування виконавчого напису нотаріуса
Виконавчий напис, донедавна, був використаний як альтернатива судовим рішенням і служив підставою для примусового стягнення заборгованості за:
- іпотеці;
- автокредиту;
- побутового беззаставного кредиту у банку чи МФО;
- займу.
Найчастіше боржник дізнається (дізнався) про виконавче провадження, коли стикається з блокуванням банківської картки, арештом майна. У чинному законодавстві розпоряджень про те, як скасувати виконавчий напис нотаріуса, крім звернення до суду, немає. Позбутися претензій, зупинити виконавче провадження без суду можна, домовившись із кредитором про сплату боргу в обумовленому порядку.
Важливо! Виконавчий напис нотаріуса визнаний документом, який не підлягає виконанню, та з 2022 року не приймається виконавцями як документ.
Скасування виконавчого напису
Чи можна скасувати виконавчий напис нотаріуса, якщо гроші вже списали з рахунку чи майно було реалізовано? Відповідно до закону, у разі незгоди відповідача з претензіями кредитора, нотаріальний напис можна визнати таким, що не підлягає виконанню. Термін для оскарження нотаріальної дії становить 3 роки.
Подання позову з вересня 2021 року не вимагає сплати судового збору щодо скасування нотаріального напису. За клопотання про припинення провадження доведеться сплатити судовий збір. Вимога про повернення незаконно стягнутих коштів або майна буде розглянута лише після скасування самого виконавчого напису нотаріуса.
Навіть у разі скасування нотаріального напису судом, обов’язок зі сплати заборгованості з боржника не знімається.
Рада юридичної компанії “ПІК”
При відкритті спору в суді виконавче провадження автоматично не зупиняється. Тому разом із позовом суду необхідно подати клопотання з проханням припинити провадження на час розгляду. Відповідне судове рішення подається до виконавця.
Що робити після скасування виконавчого напису
Якщо ви не досягли з кредитором обопільної згоди, не погоджуєтесь з вимогами, скасування напису нотаріуса допоможе захистити ваше майно, гроші на банківських рахунках, картах від примусового стягнення. Більш того, кредитор, дізнавшись про ваш намір відстоювати свої права, може піти на поступки.
Після скасування виконавчого напису, можна подати позов про повернення списаних (стягнених), якщо таке сталося або перейти до переговорів із кредитором та закрити кредит на більш прийнятних умовах. Не зволікайте із зверненням за юридичною допомогою.
Адвокати юридичної компанії «ПІК» допоможуть захистити ваші права у судовому порядку та уникнути неправомірного позбавлення вас коштів чи майна.