Як скасувати виконавчий напис нотаріуса
В українському сегменті інтернету, росте популярність пошукового запиту: «виконавчий напис нотаріуса як скасувати». Причина в тому, що стандартний метод стягнення боргів через суд вимагає значних часових, фінансових і трудових витрат. Тому, кредитори все частіше йдуть іншим шляхом, отримуючи виконавчий напис нотаріуса. Так дешевше і швидше. З’ясуємо як захистити майно від вилучення за виконавчим написом.
📑 ЧИТАТИ ЩЕ: ПОЗОВ ПРО СКАСУВАННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ
Що таке виконавча напис, і коли він можливий
Вилучення майна неспроможного боржника на користь кредитора здійснюється виконавчою службою. Для відкриття виконавчого провадження виконавцеві потрібна підстава. Такою підставою є рішення суду, або виконавчий напис нотаріуса. Судові процеси можуть тривати роками, тому зараз популярно стягнення боргу через нотаріуса.
Нотаріуси діють на підставі законодавства. Право виконавчого напису їм надано ст. 87 закону україни «Про нотаріат». Список документів, на яких можливий такий напис затверджується постановою Кабінету Міністрів. Ми не станемо приводити в цій статті весь список. Обмежимося тим, що практично всі документи, що підтверджують наявність боргу і невиконання боржником зобов’язань за нього в цьому списку є. Зокрема там є нотаріальний договір позики і кредитний договір. Після того, як нотаріусом зроблений виконавчий напис, кредитор може звертатися до виконавчої служби.
В Україні відсутній реєстр нотаріальних написів, дізнатися про те, що напис зроблено, боржник може тільки тоді, коли буде порушено виконавче провадження. Міністерство Юстиції планує створення Єдиного реєстру нотаріальних дій. Можливо там ця інформація буде доступна, але коли такий реєстр буде створено невідомо.
Строк давності дозволяє робити виконавчий напис нотаріуса на документах, де хоча б одним з учасників є фізична особа, протягом 3 років. При суперечках організацій, протягом 1 року. Строк давності обчислюється з моменту, коли йому стало відомо або повинно було стати відомо про невиконання боржником зобов’язань.
ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ: АНТИКОЛЛЕКТОР В УКРАЇНІ
Як захистити своє майно
Виконавчий напис за кредитом відкриває стягувачам шлях, до порушення виконавчого провадження та вилучення майна боржника або грошових коштів. Відстрочка вилучення власності — перше чого повинен добиватися позичальник. Поки майно не реалізоване, існує можливість вирішення питання заборгованості іншими способами.
Виконавчий напис можна оскаржити в суді. Поки триває судовий розгляд і рішення не прийнято, майно і кошти вилучати не будуть, але про це теж треба подбати подавши додаткову заяву до позову.
🎓⚖️❌ Скасувати або оскаржити виконавчий напис нотаріуса. Позов про скасування виконавчого напису. Юридична компанія “ПІК”. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо: ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
📃 Читати: СУД ПО КРЕДИТУ
📃 Читати: КРЕДИТ КУПИЛА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
✅ Ознайомитися з цінами на послугами, Ви можете за посиланням.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01