Юридична компанія «ПІК»

ПРИМУСОВЕ СТЯГНЕННЯ БОРГУ ЗА КРЕДИТНИМ ДОГОВОРОМ

Стягнення боргу за кредитом примусово, здійснюється кредитором, якщо сторони кредитного договору не домовилися, було допущено прострочення або платежі по кредиту припинилися.

Примусові заходи реалізуються у порядку виконавчого провадження на підставі судового рішення або напису нотаріуса та передбачають арешт рахунків у банку, майна, відрахування із зарплати та соцвиплати. З березня 2022 року стягнення через нотаріуса практично припинено і більшість кредиторів знову пішли до судів.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Стягнення заборгованості за кредитним договором

Стягнення кредитної заборгованості – крайній захід, на який йдуть банки, колектори та мікрокредитні організації з метою повернути позичені гроші. Якщо виникли труднощі із поверненням боргу, не варто чекати, поки кредитор звернутися до суду.

Як правило, банки та кредитні організації погоджуються на переговори. Для них вигідніший позичальник, здатний обслуговувати кредит, ніж боржник. Як варіант можуть бути розглянуті кредитні канікули (пільговий період без застосування неустойки, нарахування відсотків) або реструктуризація (продовження терміну виплат та зменшення суми платежів).

До відома! Якщо переговори не мали успіху, і стягнення заборгованості за кредитом у примусовому порядку уникнути не вдається, вимоги кредитора можна оскаржити. Однак у такому разі доводити свою неплатоспроможність, неправомірність кредиторських вимог доведеться у суді. Для успішного вирішення справи потрібна допомога юриста.

Реклама

Примусове стягнення боргу

Примусове стягнення, може бути як досудовим (досудове стягнення заборгованості), кредитор намагається розпочати переговори з боржником, передає стягнення колекторам, чинячи психологічний тиск і судовим. Якщо за результатом досудового стягнення компромісу досягти не вдалося, кредитор спрямовує вимогу про повне (дострокове) погашення кредиту.

Строк стягнення боргу за кредитом згідно з нормами Цивільного кодексу (ст. 257 ЦК) становить 3 роки, відраховуватись він може з дати першого прострочення або закінчення терміну дії договору.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Термін стягнення заборгованості за кредитом та процедура стягнення заборгованості за кредитом мають чимало спірних нюансів, тому результат вирішення питання залежить від правильно обраної стратегії дій. Ухилитися від погашення позики найчастіше неможливо, проте зменшити суму, пред’явлену до оплати, реально.

Рішення суду про стягнення заборгованості по кредиту

Судове стягнення по кредиту, відбувається через суд. Кредитором подається позовна заява про стягнення заборгованості за кредитним договором. Разом із позовом подаються копія договору, витяг з рахунку, розрахунок заборгованості. Судовий процес займає чимало часу, проте дає банку МФО найбільші шанси стягнути заборгованість.

Якщо відповідач не є присутнім на засіданні або не захищає свої інтереси, суд автоматично виносить рішення на користь кредитора. Проте заручившись підтримкою досвідченого адвоката, боржник може розраховувати на значну знижку. У деяких випадках вдається навіть досягти списання боргу.

Важливо! Стягнення кредиту через суд, факт подання на боржника до суду, можна перевірити на сайті «Судова влада України» у розділі «Стан розгляду справ».

Стягнення заборгованості з поручителя

Стягнення боргу з поручителя стає можливим, коли боржник не виконує вимогу кредитора щодо погашення боргу. Разом з простроченням погашення боргу боржник та поручитель (чи кілька поручителів) несуть солідарну (рівну) відповідальність. Поручитель зобов’язується сплатити як тіло кредиту, а й інші витрати (неустойку відсотки, судові витрати, винагороду виконавцю).

Законом передбачено право поручителя вимагати з боржника відшкодування видатків, проте шанси повернути гроші мінімальні. Якщо йдеться про договір іпотеки, поручитель має право претендувати на заставне майно.

До відома! Строк стягнення боргу з поручителя за нормами ст. 559 ЦК визначається договором поруки. Якщо такий термін не встановлено, застосовується загальне правило визначення строку позовної давності (3 роки з моменту настання строку виконання основного зобов’язання). Крім того, порука припиняється, якщо без повідомлення поручителя було збільшено обсяг відповідальності боржника.

Як оскаржити рішення суду про стягнення заборгованості

Скасувати рішення суду про стягнення заборгованості та призначити розгляд справи знов можна, коли було прийнято заочне рішення суду про стягнення боргу за кредитом. Крім цього, рішення суду щодо кредиту можна оскаржити.

У разі незгоди боржника із сумою судової заборгованості подається апеляційна скарга на рішення суду про стягнення боргу за кредитом. Щоб оскаржити рішення суду про стягнення заборгованості, у вас є всього 30 днів. За цей час необхідно підготувати необхідні документи та сформулювати аргументи на вашу користь.

Борги потрібно повертати, примусове стягнення заборгованості по кредитам без залучення фахівців, адвокатів та юристів, коштуватиме боржнику набагато дорожче за оплату за такі послуги. Заощадити на закритті боргу допоможе лише фахівець. Ігнорування проблеми боргу може призвести до незворотних наслідків, втрати майна, арештів та інших неприємностей.

Юристи компанії “ПІК” знають, як зменшити суму стягнення і як скасувати рішення суду про стягнення боргу. За допомогою адвоката ви зможете зупинити виконавче провадження і домогтися зменшення суми заборгованості.

Стягнення заборгованості за кредитним договором.

Примусове стягнення боргу за кредитним договором. Стягнення заборгованості. Онлайн-консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень рада ,что попала в юридическую компанию ПИК .Хочу поблагодарить юриста Олега за устранение ареста карты.Все очень быстро и профессионально!!!Адвокат всегда был со мной на связи.

Дарина Юрасова Avatar Дарина Юрасова
28.02.2024

Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн