
Юридична компанія «ПІК»
Що робити з простроченим кредитом

Кредитний бум кінця нульових змінив ставлення українців до позик. Зростання економіки і, як наслідок, заробітків кожного, подарував ілюзорну впевненість в завтрашньому дні. Багато стали заручниками своїх очікувань і пішли на поводу «доброзичливих» кредиторів. Подальший розвиток подій зменшив оптимізм і залишив багатьох за бортом. А борги – залишилися. Втрата роботи не стала поважною причиною для банкірів, а тільки посилила і без того тяжкі наслідки кризи. Але, що ж робити з простроченням по кредиту і що буде завтра? Розглянемо цивілізовані методи вирішення проблеми в публікації.
ЧИТАТИ ЩЕ: ЯКЩО НЕ ПЛАТИТИ ЗА КРЕДИТОМ
Дії банку
Почнемо з того, що криза вдарила не тільки по простим людям. Банки теж виявилися в невигідному становищі. Десятки фінустанов збанкрутували. Ті, що вижили, намагаються пережити «шторм» всіма способами. Тому для кредитора дуже важливо тримати контакт з боржником. Так, навіть якщо у позичальника немає коштів на погашення платежу, банкір розуміє, що кошти будуть внесені, а баланс навантаження – відновлений. І вони готові чекати, йти на поступки і навіть списувати частину заборгованості.
Проблеми частіше починаються в разі ігнорування кредитора боржником. У цій ситуації банк сприймає «ігнор», як відмова від зобов’язань. Спочатку з позичальником спілкується кредитний відділ. Його менеджери акуратно і ненав’язливо нагадують про необхідність повернути гроші. Але, в разі уникнення боржником контакту, банк передає борг в відділ стягнення. Його співробітники будуть регулярно дзвонити не тільки недобросовісному клієнту, але і по всіх відомих номерами – родичам, сусідам і знайомим. Якщо не допоможе і це, відправлять досудову претензію, «лист щастя», в якому повідомляють крайній термін повернення грошей, після якого банк звернеться до суду.
Однак, варто пам’ятати, що навіть в тих випадках, коли боржник не платить уже кілька місяців і ігнорує дзвінки кредитора, банк має дуже обмежений набір інструментарію для стягнення грошей. Розголошення інформації про ваші борги третім особам – це порушення банківської таємниці.
ЧИТАТИ ЩЕ: АНТИКОЛЛЕКТОР В УКРАЇНІ
Банк подав на мене в суд. Що робити?
Головним захисним механізмом боржника є судова система. Згідно із законодавством, практично неможливо іншим шляхом домогтися відчуження майна, або інших матеріальних благ у навіть злісного неплатника. Тому суд – останній рубіж оборони для тих, хто втратив можливість платити за рахунками «Але, що ж робити, якщо банк подав на мене в суд», – запитаєте ви. Звернутися до фахівців! Юристи щодня працюють з проблемними кредитами, вирішують такі суперечки найбільш вигідним способом для боржника.