Банк подав до суду за несплату кредиту
🆘🆘🆘 Кредит — джерело фінансів для мільйонів людей, проте, далеко не всім вдається без проблем довести справу до кінця. Банк подав у суд позов про стягнення заборгованості за кредитом? Що робити в таких ситуаціях ви дізнаєтеся в цій статті.
📑 ЧИТАТИ ЩЕ:
КУПИТИ СВІЙ БОРГ У ФАКТОРИНГОВИХ КОМПАНІЙ
⚠️ Початок судового процесу
Раніше багато хто вважав за краще ігнорувати факт, що повістка до суду про стягнення кредиту потрапила до них на пошту. Сьогодні нововведення не дають права на бездіяльність. Боржник вважається повідомленим про засідання, як тільки судова повістка повернеться назад до відправника, і одразу фіксується в електронному реєстрі. Зверніть увагу, банки звертаються до суду тільки в тому випадку, якщо ви не змогли вирішити задачу самостійно, у вигляді дзвінків і листів з попередженнями і нагадуваннями. Ігнорування з боку позичальника призводить до того, що банк звертається до суду і ініціює судову справу.
Сторона кредитора може звернутися в суд загальної юрисдикції для проведення процедури задоволення вимоги кредитора. Як зрозуміти, по справі прийшла повістка? Досить на сайті «Судова влада України» за свого прізвища виконати пошук діючих судових процесів. Таким же способом можна дізнатися суть справи, його номер і суддю, який буде здійснювати розгляд справи.
Відповідно до статті 205 ЦПК України, суд вправі розглянути позов без присутності позичальника, і прийняти рішення.
⚠️ Що таке судова заборгованість по кредиту
Судова заборгованість по кредиту, це сума заборгованості, яка встановлена в судовому порядку. Після подачі позову кредитором, повинен відбутися суд і кредитор отримає виконавчий лист з сумою боргу встановленої судом. Рішення суду першої інстанції можна оскаржити у вищій, подати апеляцію.
⚠️ Як діяти, щоб не переплатити
Буває, позичальник готовий виплатити борг за рішенням суду, але поки триває судовий процес, банк накладає штрафи, і сума заборгованості значно зростає. Перше, що потрібно зробити – перерахувати суму заборгованості, яку стягувач зазначає у позові (зазвичай ця сума значно завищена, але відсутність заперечень з приводу суми, суд приймає її за замовчуванням). Враховуйте, що на фінансові установи працюють хороші юристи, тому непогано було б звернутися в юридичну компанію, яка теж займається кредитами.
Якщо банк встиг подати позов, у позичальника є шанс мирно домовитися. Сходіть в установу, поговоріть з особистим банкіром, можливо, вдасться знайти рішення. Запропонуйте виплату відсотків або штрафів. Якщо почуєте відмову, звертайтеся до юриста нашого агентства.
Для судового процесу потрібно підготувати наступні документи:
- ксерокопії та оригінали квитанцій, що підтверджують щомісячні виплати за кредитом;
- оригінал кредитного договору;
- документацію, яка може пояснити причину несплати боргу (трудові книжки, довідки про інвалідність тощо);
- Розрахунок заборгованості з боку боржника за кредитом.
Разом з юристом розрахуйте реальну суму заборгованості. Перерахунок звичайно потрібно оплатити, але заощадити можна в рази більше. Після чого можете подавати зустрічний позов банківській установі. Приводом для зустрічного позову можуть бути вимоги, наприклад, про припинення зобов’язання.
Можете заперечити стосовно того, що внесені гроші йшли не на погашення кредитного боргу, а на сплату штрафу. Дані дії затягують процес виплат, і не дають банку можливість стягнути з вас більше грошей. Спробуйте повторно домовитися з банкірами про порядок виплати заборгованості, запропонуйте розтягнути процес погашення. Згідно Кодексу України про процедуру банкрутства, позичальник може бути визнаний банкрутом і уникнути виплат по кредиту.
📑 ДОКЛАДНІШЕ ДИВІТЬСЯ ТУТ:
СУДОВА ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО КРЕДИТУ
⚠️ Відповідальність за невиконання рішення суду
Якщо рішення суду не виконано, позичальник може нести матеріальну або кримінальну відповідальність, буде відкрито виконавче провадження, накладено арешт, боржник буде внесений до реєстру боржників. Стаття 526 ЦКУ передбачає обов’язок виконання зобов’язання за договором. Так само Кримінальний Кодекс України (ст. 382) передбачає кримінальну відповідальність за невиконання судового рішення.
Тепер, якщо банк подав позов до суду про стягнення кредиту, що робити вже зрозуміло. Рекомендуємо звернутися до хороших фахівців по кредитах і боргах, щоб отримати підтримку у веденні судових розглядів і допомогти у вирішенні судової справи в позитивну для вас сторону.
🏛️⚖️❌Банк подав до суду за несплату кредиту. Оскаржити рішення суду по кредиту. Юридична компанія “ПІК”. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.
🔥🔥🔥 Рекомендуємо: ТОП 5 СТАТЕЙ
📃 Читати: ВИКОНАВЧИЙ АБО НОТАРІАЛЬНИЙ НАПИС
📃 Читати: БАНКРУТСТВО ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
📃 Читати: СУД ПО КРЕДИТУ
📃 Читати: КРЕДИТ КУПИЛА ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ
📃 Читати: КОМПЛЕКСНИЙ ЗАХИСТ БОРЖНИКІВ МФО
✅ Ознайомитися з цінами на послугами, Ви можете за посиланням.
✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:
- Списанню боргу за кредитом
- Захист від колекторів і фінансових компаній
- Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
- Виконавчим і судовим провадженням
Та інших питань
➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01