img Не платити по кредиту - юридична компанія | «ПІК»
FB Twitter Pinterest YouTube

Що буде якщо не платити по кредиту?

Сьогодні в українців вже немає того рівня недовіри до банків і кредитах, якій домінував в дев’яностих-нульових. І хоча спад економіки зменшив число користувачів кредитами, люди все ще вдаються до цього інструменту у вирішенні своїх фінансових завдань. Однак обставини не завжди дозволяють виплачувати кредити. У таких випадках боржники часто не знають своїх прав, ніж активно користуються банки. Під тиском кредиторів люди готові на все, аби тільки позбутися від боргового тягаря. Розберемося, які реальні наслідки чекають позичальника, у якого накопичився борг по кредиту.

ЧИТАТИ ЩЕ: На скільки можна прострочіті кредит

Як діють кредитори

Дії банків щодо неплатників:

 • Суд по кредиту;
 • Відкриття виконавчого провадження;
 • Реалізація майна боржника.

В Україні існує єдиний законний механізм примусового стягнення боргів. Такими повноваженнями володіє Державна виконавча служба, яка може діяти відносно боржника тільки після суду по кредиту. Однак судові розгляди забирають у кредиторів гроші і час, тому вдаватися до послуг Феміди вони не поспішають. У банків є свої методи тиску на позичальника. Втім, не всі з них законні.

Читати ще: Реєстр боржників

Після виникнення прострочення платежу, боржника чекають дзвінки з кредитного відділу. Співробітники нагадують про термін виплати і цікавляться, чому вона не відбулася. На цьому етапі банк виступить в ролі «доброго поліцейського». Позичальнику можуть піти на зустріч і трохи відстрочити дату платежу, але ввічливо попередять про негативні наслідки несплати. Уже на цьому етапі кредит буде віднесений банком до проблемних. Якщо гроші не надходять в обумовлений термін, кредитор почне нараховувати пеню і штрафи, а боржника чекає ще один дзвінок від менеджерів. Цього разу тональність залишиться стриманою, але розмова буде жорсткішою.

Як уже згадувалося вище, єдиний спосіб стягнути борг – через суд. На попередніх стадіях можна було уникати кредитора без серйозних наслідків. Якщо справа все ж дійшла до судового розгляду, необхідно включитись в процес і залучити кваліфікованого профільного юриста. Банк буде домагатися визнання всієї суми боргу разом з не завжди правомірно нарахованими штрафами і пенею за прострочення. Раз справа зайшла так далеко, кредитор буде вичавлювати максимум, щоб покрити не тільки свої фінансові втрати, але і судові витрати. Якщо позов задовольнять, банк зажадає від виконавчої служби реалізації майна боржника для погашення боргових зобов’язань. У підсумку можна втратити власність, навіть якщо кредит був беззаставними.

ЧИТАТИ ЩЕ: Викупити свій кредит у банку

Як захистити свої права

Залучення до справи спеціалізованих юристів мінімізує шкоду позичальника і захистить його майна від арешту та відчуження в рахунок погашення боргу. Існують різні схеми які дозволяють знизити збиток на покриття проблемного кредиту. Щоб дізнатися, який варіант захисту інтересів найбільш ефективний в вашому випадку, слід спочатку отримати безкоштовну консультацію кредитного юриста.

✅ Для запису на консультацію і отримання допомоги:

 1. Списанню боргу за кредитом
 2. Захист від колекторів і фінансових компаній
 3. Зняттю арештів і видалення з реєстру боржників
 4. Виконавчим і судовим провадженням

Та інших питань

➡ Тисніть по номеру: (097) 050 05 01 або (095) 150 05 01

Залишити заявку

Задайте питання прямо зараз

Відгуки в Google про нас

 • review rating 5  Огромное спасибо компании ПИК. Помогли закрыть ипотеку на жилье, которую брали в 2008 году в долларах. Вели переговоры с коллекторами. Ребята профессионалы в своём деле, нашли лучшее решение, довели дело до победного конца. Отдельное спасибо Егору, Вы исполнили нашу двенадцатилетнюю мечту.

  thumb Ирина Кучма
  5/28/2020

  review rating 5  Пользуюсь услугами компании. Очень довольна качеством услуг и отношением коллектива. Очень рекомендую.

  thumb Василиса Еременко
  4/21/2020

  review rating 5  Огромное спасибо компании Пик и отдельная благодарность Егору Повстяному, к которому мы обращались с нашими проблемами, за высокий профессионализм, внимание, понимание и нахождение наилучших решений в наших непростых вопросах и доведение их до победного конца!

  thumb vitalii zhihunov
  4/20/2020

  review rating 5  Очень рекомендую компанию "ПИК". Быстро, профессионально, клиенториентированно! Благодарна за юридическую помощь, комплексное решение вопроса и просто за человечность!

  thumb Ірина Калініченко
  2/10/2020
 • review rating 5  Спасибо, помогли решить вопрос с Альфа банком уже довели до продажи квартиры. Юристы остановили аукцион на СЕТАМ, до этого связался с мошенниками, обещали договориться с банком, что куплю сам дешево.Сделал предоплату и чуть без квартиры не остался.

  thumb Oлег В
  2/05/2020

  review rating 5  Отличная компания! Помогли решить вопрос по закрытию ипотечного кредита в ликвидируещем банке. Профессиональный подход. Полное юридическое сопровождение. Особая благодарность Егору,Николаю и Елене юристы с которыми приятно было сотрудничать! ЮК ПИК это настоящие профессионалы! Рекомендую всем у кого есть проблемы с кредитами!

  thumb Роман Думанов
  1/28/2020

  review rating 5  Рекомендую. Был арест на автомобиле, брал по доверенности с хозяином связи не осталось, еще и с другой области он был. Юристы решили дистанционно, даже ехать не пришлось, правда был арест по штрафам и пришлось оплатить за того парня, но машину смог с учета снять и на себя оформить

  thumb Александр Осыка
  1/24/2020

  review rating 5  Хочу выразить свою благодарность Егору и Николаю, за помощь в выкупе кредита на аукционе. Ребята профи своего дела. Всё чётко, ответственно и главное - результативно! Советую!!

  thumb Светлана
  9/14/2019

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Будь ласка, поставте оцінку статті

1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд (Пока оценок нет)
Loading...
Читати більше
Отримати додаткову консультаціюНатискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
Заповніть форму для того, щоб дізнатися за скільки можна зняти арешт


Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
img