Юридична компанія «ПІК»

БАНК ЗАБИРАЄ ІПОТЕЧНУ КВАРТИРУ

Суд по іпотечному кредиту в Україні, коли банк подає до суду за прострочення іпотечного кредиту та як не втратити заставну квартиру.

Іпотечне житло належить його власнику лише формально. У разі виникнення прострочення або припинення виплат банк може забрати іпотечну квартиру. Протидіяти вилученню можна, домовившись із кредитором чи колекторами про реструктуризацію, розстрочення боргу або шляхом оскарження їхніх дій у суді.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Скільки потрібно не платити іпотеку, щоб банк відібрав квартиру

Банк забирає іпотечну квартиру, підставами для цього можуть бути:

  • розпорядження ст. 37 Закону «Про іпотеку», згідно з якою іпотекотримач (кредитор) має право задовольнити вимоги щодо кредиту за рахунок предмета іпотеки;
  • звернення стягнення щодо іпотеки;
  • рішення суду про стягнення суми боргу.

У середньому, щоб забрати іпотечну квартиру, кредитору потрібно від шести місяців до року. Передумовами для подання до суду або застосування інших способів стягнення нерухомості є певна сума боргу, кількість пропущених платежів або внутрішні правила банку.

Але в Україні достатньо боржників, які не сплачують іпотечні кредити роками та навіть десятиліттями, виною тому є держава, яка перекладає свої проблеми на кредиторів. Підвищення валютного курсу – не вина банку, але мораторій на іпотечні кредити у валюті запровадила держава.

До відома! Щоб не забрали іпотечну квартиру, якщо у вас утворилося прострочення і не вдалося домовитися з кредитором, необхідно підготуватися до розгляду справи в суді, заручившись підтримкою адвоката по кредитах.

Мораторій на іпотеку в Україні

Мораторій на іпотеку, стягнення іпотеки і виселення з іпотечного майна запроваджено з початком війни. Це так. Тобто, якщо у вас іпотечний кредит, звернути стягнення на іпотечну квартиру, прийняти на баланс або продати з торгів не можна до закінчення воєнного стану. Виселити боржника з іпотечного житла також не мають права.

Мораторій на валютну іпотеку було запроваджено 2014 року в Україні. Цей мораторій поширювався на іпотечне житло, що є місцем проживання, єдиною нерухомістю позичальника і діяв до 1 січня 2022 року.

Щодо іпотечних кредитів під час війни, то позичальник звільняється від пені та штрафів, які передбачені кредитними договорами, але відсотки та тіло кредиту потрібно оплачувати.

Важливо! Жодної відповідальності за несплату іпотечного кредиту під час військового стану не буде. Але його все одно доведеться погасити після закінчення війни.

Чи можуть забрати квартиру за борги по іпотеці

Чи може банк забрати іпотечну квартиру? Так, може, обов’язково це зробить, якщо інші способи повернути борг не будуть запропоновані. Якщо основою є ст. 37 Закону “Про іпотеку”, майно переходить на баланс банку.

За рішенням суду відкривається виконавче провадження, в рамках якого відбуваються опис та оцінка нерухомості, після чого майно виставляється на торги. Аукціон може проводитися тричі, щоразу ціна знижується. Якщо після третіх торгів нерухомість не купується, предмет іпотеки може перейти у власність кредитора.

Важливо! Багатьох боржників турбує питання, чи може банк забрати іпотечну квартиру, якщо це єдине житло. У випадку, коли предмет іпотеки не купувався за рахунок іпотечних коштів, може, з наданням альтернативного житла. У разі придбання квартири за рахунок кредиту, житло забрати можуть зовсім і виселити «на вулицю».

Банк подав до суду за несплату іпотеки

Іпотека, прострочення, суд – саме так відбувається у разі неплатежів за іпотечними кредитами. Суди з іпотеки, саме суди, рішення не приймаються за одне засідання, суперечки затягуються на роки, але у більшості випадків рішення виносяться на користь банків.

Якщо ви програли суд за іпотекою, шанси втратити іпотечне майно максимальні. Однак способи, як зберегти іпотечну квартиру після суду, все ж таки існують. Якщо боржник та власник квартири – одна особа, кредитор відкриває виконавче провадження. Коли квартиру виставлено на торги, позичальник може:

  • викупити своє майно шляхом залучення третьої особи;
  • домовитися про відміну торгів або спільний продаж майна.

Якщо викупити житло чи знайти компроміс із кредитором не вдається, можна спробувати оскаржити дії виконавця.

Рада юридичної компанії “ПІК”

Суд по іпотеці дає деяким позичальникам можливість закрити кредит на вигідних умовах. Адже на торгах майно найчастіше реалізується за ціною на 30–50% нижчою за ринкову.

Банк виставив квартиру на торги

Як банк продає іпотечну квартиру, залежатиме від того, як іпотечна нерухомість була стягнута банком. Банк може продавати іпотечну квартиру після прийняття на баланс від свого імені або реалізувати предмет іпотеки з торгів.

Що відбувається після зміни власника, яким може стати як кредитор, так і особа, яка набула нерухомість на аукціоні. Новий власник інформує старого власника про набуття права власності на житло і вимагає звільнити житлову площу в певний проміжок часу.

Якщо боржник відмовляється залишати житло, кредитор чи новий власник вживають різних заходів – від зрізання замків та проникнення у квартиру до підселення у житло осіб із неблагополучних верств суспільства. Єдиний законний спосіб виселення – отримання спеціального рішення суду та залучення правоохоронних органів.

До відома! Вирішення питання, що робити, якщо квартиру виставили на торги, залежить від конкретної ситуації. Варто також враховувати, що сума, отримана від продажу квартири, може бути як більшою, так і меншою від суми боргу.

Виселення із заставної квартири

Виселення з іпотечної квартири – заключний етап стягнення іпотечної нерухомості, банк або інший кредитор, у разі продажу квартири з торгів, вже не бере участі у виселенні, це турбота нового власника. Якщо сам банк приймає квартиру у власність, він же й виселяє мешканців, але, як ми вже писали, в обох випадках потрібне окреме рішення суду.

Судова практика виселення з іпотечної квартири не є абсолютною. В одних випадках суд досить швидко приймає рішення про виписку та виселення старих власників, в інших – унеможливлює виселення боржників за іпотечними кредитами. Все залежить від конкретного суду та суддів, обставин справи, а також стратегії захисту, обраної боржником.

Юристи компанії «ПІК» у кожному випадку застосовують індивідуальний підхід та можуть надати ефективну допомогу у збереженні іпотечного житла. Однак не варто чекати на виконавче провадження і аукціон. Чим раніше ви звернетеся до фахівця, тим вищі шанси на успіх.

Банк забирає квартиру за борги?

Виселення з квартири! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотний дзвінок або консультацію юриста.



Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз




Отзывы о нас в Google


Очень доволен данной компанией, в частности руководителю юридического отдела Денису. Выслушав ситуацию и обсудив условия, в короткие сроки решили проблему, на любые вопросы был ответ, отвечали сразу. Пользуюсь услугами второй раз, поэтому могу советовать обращаться. Надежная компания, прекрасные сотрудники, всегда доводят ситуацию до конца и сопровождают качеством на каждом этапе

роман Дым Avatar роман Дым
10.01.2024

Я очень благодарен юридической компании "ПИК", и в частности моему юристу Станимак Денису Дмитриевичу за помощь в решение моего вопроса. Следуя рекомендации Дениса Дмитриевича я нашёл выход из сложившейся ситуации с банком. Мира Вам и процветания!!! РЕКОМЕНДУЮ!!!

Игорь К. Avatar Игорь К.
05.01.2024

Хочу сказать большое спасибо юристу Олегу, очень квалифицированный специалист. Помогает решить мне мои проблемы с МФО. Так как у меня много кредитов, я уже не первый раз обращаюсь к нему и никаких жалоб как говорится нету. Обращайтесь не пожалеете

Виктория Сафьяник Avatar Виктория Сафьяник
01.11.2023

Очень благодарна вашей компании,а особенно Олегу Григорьевичу Секрет!!! Вопрос,который я не могла решить годами Олег решил за неделю!!! Прекрасный специалист! Человек на своем месте!!! Буду рекомендовать всем,кто нуждается в помощи такого компетентного юриста! Спасибо вам большое Олег Григорьевич!

Ирина Конышева Avatar Ирина Конышева
09.10.2023

Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

Надежда Слесаренко Avatar Надежда Слесаренко
04.10.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


    Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
    Оплатити послугу


    грн