Юридична компанія «ПІК»

БАНКРУТСТВО ТА РЕАЛІЗАЦІЯ МАЙНА БОРЖНИКІВ

Зі внесенням поправок до законодавства України про визнання боржників неплатоспроможними у фізичних осіб з’явилася можливість легально позбутися боргів. Процедура проводиться за рішенням суду. Після цього розпочинається процес відновлення платоспроможності. Його частиною є реалізація майна в банкрутстві.

ДЗВОНІТЬ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Дізнатися більше та отримати консультацію!

+38 095 150 05 01

+38 097 050 05 01

Особливості реалізації майна боржника під час банкрутства

Головною метою цього процесу є сплата за кредитними зобов’язаннями. Найчастіше реалізація майна в банкрутстві не дозволяє погасити борги в повному обсязі. Решта, несплачена частина, списується. Процес банкрутства ініціюється боржником і може проводитися частіше, ніж 1 раз у п’ять років.

Рада юридичної компанії «ПІК»

До того, як вдаватися до процедури банкрутства, боржник має можливість відновити платоспроможність іншими способами. Наприклад, отримати рішення суду про реструктуризацію чи відстрочення.

Майно, що не підлягає реалізації при банкрутстві в Україні

Не всі активи можна продати для погашення боргів. Майно громадянина, яке не підлягає реалізації при банкрутстві, дозволяє надалі забезпечити йому наявність умов для проживання та якнайшвидше відновлення платоспроможності. До таких активів належать:

 • єдине житло;
 • кошти на пенсійних чи страхових рахунках.

Важливо! Можна отримати заборону на реалізацію майна боржника при процедурі банкрутства, якщо довести в суді, що воно необхідне задоволення нагальних потреб.

Проблеми реалізації майна під час банкрутства

У законі «про банкрутство» також зазначено, хто визначає порядок та умови реалізації заставного майна у банкрутстві. Цей обов’язок покладається на конкурсного керуючого. Саме він розміщує новини майбутніх аукціонів на електронних торгових майданчиках. Реалізація відбувається у кілька етапів. Перші торги йдуть підвищення ціни, наступні проводяться з її зниженням.

Нерідко клієнти цікавляться, чи можна відмовитися від банкрутства на стадії реалізації майна. Зробити це вдасться, тільки якщо аукціонний керуючий допустив порушення при організації процедури торгів.

Є ще низка обмежень після проходження процедури. Наприклад, при отриманні позики факт банкрутства необхідно обов’язково вказати. Крім того, якщо протягом 5 років буде встановлено, що якесь майно було приховане від реалізації, всі борги повернуться.

Рада юридичної компанії «ПІК»

Процедура банкрутства дозволяє позбутися боргів, навіть якщо гроші від продажу майна не покривають суму кредиту. Зупиняється нарахування відсотків та штрафів.

Строки проведення реалізації майна під час банкрутства

Скільки йде реалізація майна за банкрутстві, залежить від складності справи. Судові розгляди при відновленні платоспроможності фізичних осіб можуть тривати від шести місяців до року. Законом приділяється 170 днів на розгляд усіх нюансів справи та виконання необхідних формальностей. Повноважень для продовження термінів не передбачається.

Якщо після закінчення встановленого строку суд не виніс рішення про визнання неплатоспроможності, а конкурсний керуючий не приступив до реалізації майна в рамках банкрутства, кредитори отримують право стягнути заставні активи поза встановленими процедурами. Ретельно підходьте до підготовки процедури банкрутства, а краще довірте професіоналам.

Як подати на банкрутство фізичної особи?

Визнання фізичної особи банкрутом! Онлайн консультація юриста. Ми знаємо, рішення вашої проблеми з найменшими витратами. Залишайте заявку на сайті, замовляйте зворотній дзвінок або консультацію юриста.Залишити заявку

Постав запитання прямо зараз
Отзывы о нас в Google


  5 star review  Оплатил 500 грн. Попросил провести консультацию в мессенджере, потому как не всегда удобно говорить по телефону. В течении двух дней ответили на все интересующие меня вопросы. Остался доволен, рекомендую.

  thumb paskivka
  03.02.2022

  5 star review  Благодарю компанию "Пик" и особенно Алёну Валерьевну за её профессионализм и подход к клиентам! Помогла решить проблемы с кредитами. Очень грамотный юрист!

  thumb Лора
  11.01.2022

  5 star review  Огромное спасибо компании за поддержку и предоставленные услуги. Порекомендовали друзья, теперь рекомендую я! Доверяйте решение своих проблем профессионалам из ЮК "ПИК"! Это того стоит!

  thumb Оксана Ефименко
  11.01.2022

  5 star review  Компания профессионалов. Особенно Виктория. Всё на высшем уровне, оперативно. Не бойтесь, реально закрывают вопросы. Спасибо большое! Рекомендую, если у вас есть проблемы.

  thumb Ярослав Базичев
  08.11.2021

  5 star review  Огромное спасибо юредической компании "ПІК" за помощь в решении проблемы. Юрист компании, Алёна Валериевна своей компетентностью произвела огромное впечатление. Вопрос решился в считанные часы. Всё было так быстро, и к тому же решение было самым удобным для меня. Очень, очень благодарна. Жалею что не обратилась к вам сразу. Могла с экономить и время и финансы. Ещё раз спасибо.

  thumb Надежда Слесаренко
  04.10.2021

  5 star review  Добрый день. Хочу выразить благодарность юристу Савельеву Алексею за грамотную юридическую помощь в решении вопросов. Быстро и квалифицированно решает вопросы с задолженностью по кредитам. Огромное спасибо!!! Рекомендую обращаться в компанию за помощью.

  thumb Галина Татаренко
  04.10.2021

  5 star review  Выражаю огромную благодарность компании "ПИК", особенно юристу, которая вела моё дело Анастасии. Помогла решить вопрос за неделю, который тянулся уже пол года. Развития, успеха Вам и компании. И благодарных клиентов, это лучшая оценка Вашей работе))

  thumb Дарья Прудникова
  01.10.2021

  5 star review  Хочу выразить огромную благодарность юристу Виктории за помощь в закрытии мфо. Результат был уже с первого дня сотрудничества. Буквально за месяц закрыли около 15 кредитов. Спасибо большое.

  thumb Анна Федорченко
  30.09.2021
Коментарі
Залишити коментар
Заповніть форму
З Вами зв'яжеться експерт компанії "ПІК"


  Натискаючи кнопку «дізнатися» ви підтверджуєте свою згоду з офертою
  Оплатити послугу


  грн