
Юридична компанія «ПІК»
Списання боргів із зарплатної картки

Питання про те, чи можуть знімати гроші із зарплатної картки, якщо є прострочені борги, задають все частіше і частіше. Причина проста – їх таки почали знімати. Неспроможні боржники перебувають в шоці – у них забирають останні гроші на прожиття. Розберемося, наскільки законні такі дії виконавців.
Отримавши рішення суду або виконавчий напис нотаріуса на примусове стягнення боргу, державні, а особливо приватні виконавці, відкривають провадження і приступають до арешту майна і, в першу чергу, всіх рахунків боржника. Нанесення виконавчого напису на договори кредитування та іпотеки визнано незаконним Київським апеляційним судом ще в 2017 році, але виконавців це не зупиняє.
Зарплатний рахунок – один з рахунків боржника і він теж арештовується. Починається утримання кредиту з зарплати. Згідно із законом, обсяг утримання не може перевищувати 20%, а в окремих випадках 50% коштів, які надходять. Але завзяті виконавці часто цим нехтують, і списують з рахунків все дочиста. Розрахунок будується на тому, що боржник юридичних знань не має і скаржитися нікуди не побіжить.
Але навіть якщо списання боргів з зарплати не перевищує встановлених законом відсотків, погоджуватися на це не варто. Кредитори – люди жадібні, вони цілком можуть порахувати, що весь термін погашення боргу кредитний договір діє і нараховувати на борг відсотки, штрафи і пені. У момент, коли вам здається, що ви розрахувалися, в банк надійде новий виконавчий лист і утримання продовжаться.
Що робити боржнику
Зверніться за допомогою до юридичної компанії ПІК. Вона спеціалізується на захисті прав неспроможних боржників. Юристи компанії зможуть:
- скасувати незаконні рішення і дії виконавців;
- доб’ються скасування незаконно нарахованих відсотків і штрафів, і знизять цим суму боргу;
- знімуть арешт з майна і рахунків;
- запропонують щадні для позичальника варіанти погашення боргу.