
Юридична компанія «ПІК»
СКАСУВАТИ АРЕШТ РАХУНКУ

Як скасувати арешт рахунку і якою має бути послідовність дій боржника – в цьому випадку все залежить від законності або незаконності закриття доступу до рахунку.
Автоматизація виконавчого провадження в Україні дає виконавцям можливість блокувати фінансові кошти на рахунках боржників відразу після винесення рішення про арешт.
Як скасувати арешт банківського рахунку
Зняття арешту в будь-якій ситуації передбачає закриття судового провадження. Підставами для розблокування рахунку можуть служити:
- погашення заборгованості;
- визнання рішення суду або виконавчого напису нотаріуса недійсними;
- відкликання виконавчого листа кредитором.
При повній виплаті боргу арешт знімається після надання виконавцю квитанції про розрахунок. Нотаріальний напис або судове рішення можуть бути оскаржені. Відкликання можливе, тільки якщо вдалося домовитися з позичальником.
Якщо арештована карта, призначена для виплати зарплати, пенсії, соцдопомоги, варто звернутися до виконавця з заявою про скасування арешту рахунку.
До відома! Арешт зарплатної або соціальної банківської карти є законним. Виконавець має право заарештувати рахунок але якщо ви працевлаштовані офіційно, можна домовитися про списання до 20% щомісячних надходжень і не заарештовувати карту повністю. Для розблокування рахунку необхідно підтвердити його цільове призначення.
Заява про скасування арешту банківського рахунку до суду
У більшості випадків виконавці виносять рішення про зняття арешту з рахунків, призначених для перерахування зарплати і соцвиплат. Після надання доказів про спеціальний режим використання рахунку (довідки з місця роботи, з пенсійного фонду або соцслужби, а також довідки з банку), якщо виконавець відмовляється скасовувати арешт, необхідно звертатися до суду.
Для оскарження дій виконавця до суду подається позовна заява про скасування арешту рахунку. Щоб добитися позитивного результату, необхідно правильно скласти заяву, вказати посилання на законодавчі норми, зібрати необхідні документи. У цьому вам допоможе кваліфікований юрист.
Рада юридичної компанії «ПІК»
Накладений на банківський рахунок, карту арешт можна оскаржити в суді в 10-денний термін з дати отримання повідомлення про блокування. Тому не варто зволікати зі зверненням за правовою допомогою до фахівця.
Скасування арешту банківського рахунку
Отримавши повідомлення від банку про припинення руху коштів на рахунку, перед вирішенням питання про скасування постанови про арешт рахунку з’ясуйте, хто і на якій підставі їх заблокував. Інформацію по арештованих рахунках можна знайти в Єдиному реєстрі боржників на сайті Мін’юсту.
Сучасні правові норми можуть трактуватися по-різному, тому процес зняття арешту з рахунку вимагає терпіння і пильної уваги до деталей. Юристи компанії «ПІК» завжди готові прийти на допомогу в питаннях погашення боргів, проблемних кредитів, зняття арешту з грошових коштів на рахунках і майна.