
Юридична компанія «ПІК»
Арешт автомобіля за борги

В Україні активно ведеться компанія по подоланню кризи неплатежів за боргами. Тому, в українському сегменті інтернету все частіше розміщують пошуковий запит «як відбувається арешт автомобіля». З’ясуємо, коли застосовується арешт автотранспорту і що робити власнику, коли автомобіль заарештований.
Що таке арешт автомобіля, коли і як він застосовується
Арешт автомобіля, в порівнянні з його конфіскацією, не найстрашніше, але вельми неприємна обставина. Цей захід впливу застосовується для забезпечення виконання власником транспортного своїх зобов’язань перед третіми особами. Арешт на авто Україна дозволяє застосовувати тоді, коли у його власника є невиплачені своєчасно борги. Тобто, наявність кредиту, платежі по якому здійснюються відповідно до графіка, не може стати підставою для арешту майна.
Підставами для арешту є:
- Судові рішення про примусове стягнення боргу або про зобов’язання власника транспорту виплатити відшкодування завданих збитків.
- Факти несплати грошового штрафу протягом 15 днів або обов’язкових регулярних платежів (аліменти) протягом 3 місяців.
На цих підставах виконавець відкриває виконавче провадження і в його рамках накладає арешт. При великих боргах, зазвичай заарештують все майно. При менших, його частину. Автомобіль заарештовують майже завжди, так як коштує він дорого, а продати його просто.
Зазвичай накладають арешт на відчуження автомобіля. Тобто, власник арештованого авто не може ним розпоряджатися (продавати, дарувати, обмінювати і т.д.). Однак, для спонукання власника транспорту до якнайшвидшого розрахунку, боржнику загрожує процедура вилучення заставного автомобіля.
Як відбувається вилучення автотранспорту
Після відкриття виконавчого провадження, виконавець може почати процедуру вилучення автомобіля за борги. Автомобіль в добровільному або примусовому порядку вилучається у власника. При цьому, складається акт опису й арешту автомобіля. Далі він, віддається на реалізацію в спеціалізовані державні організації, проходить аукціон і у машини буде новий власник. Процедура вилучення заставного автомобіля і заарештованого за борг по кредиту не відрізняються.
Неправомірні арешти автотранспорту відбуваються рідко, проте трапляються. Якщо таке сталося, арешт доведеться знімати через суд. Радимо найняти адвоката. Судовий процес і його виграш вимагають юридичних знань і практичного досвіду.